آسایش و راحتی؛ معیار دوم در انتخاب مبلمان اداری

 

هر محیط کاری به یک طراحی داخلی اداری نیاز دارد تا زیبا و کارآمد باشد. در ادامه تمام نکات طراحی داخلی اداری فوق العاده را با هم بررسی خواهیم کرد.

چگونه یک طراحی داخلی اداری فوق العاده داشته باشیم

 

یکی از مهمترین مواردی که در یک اداره لازم است که حتما مورد توجه قرار گیرد طراحی داخلی اداری است. این کار با دارا بودن چندین نکته مثبت باعث بالا رفتن عملکرد کارمندان و همچنین ایجاد روحیه نشاط در این گروه کاری خواهد شد. در این مقاله با مراحل و نحوه اجرا و همچنین انواع طراحی اداری بیشتر آشنا خواهید شد.

طراحی داخلی اداری

طراحی داخلی ادارات یکی از مهمترین مواردی است که در شکل گیری یک اداره کمک می کند. جذب اعتماد مراجعه کنندگان و افزایش راندمان کاری و همچنین ایجاد روحیه نشاط و سرزندگی از مهمترین عوامل در این امر است. اما در این کار چندین عامل مهم نقش دارند. عواملی مانند رنگ نور، هماهنگی بین اجزا و از جمله این عوامل است. اما نوع متریال مصرفی نیز بر این طراحی بی تاثیر نیست. بر این اساس می توان طراحی داخلی اداری را به انواع مختلفی شکل داد که هر کدام می تواند تلفیقی از اجزا گوناگون از رنگ و شکل و طرح باشند.

دکوراسیون اتاق اداری

یکی از مسائلی که همیشه مد نظر طراحان داخلی بوده است ایجاد یکپارچگی بین اجزا و مبلمان اداری بوده است. نحوه چیدمان و تطابق بین عناصر مصرفی در این دکوراسیون از مهمترین مسائل در این طراحی است. استفاده از رنگ ها با توجه به محل و نورپردازی در این امر دخالت دارد. بیشتر فاراد گمان می کنند که استفاده از رنگ مناسب به معنای استفاده از یک رنگ در کل یک محل است. اما این کار باعث عدم هماهنگی مناسب در بن اجزا خواهد شد. استفاده از رنگ  مکمل به این طراحی داخلی اداری رنگ و بوی تازه می دهد.

طراحی اداری

توجه به نوع فعالیت در طراحی داخلی

از دیگر مسائلی که در طراحی داخل یاداری باید حتما مد نظر قرار گیرد توجه به نوع فعالیت در این اداره است. انتخاب طرح مناسب در هر اداری باعث ایجاد هارمونی بین اجزا و ایجاد یک دکوراسیون شیک و بی نقص می شود. به عنوان مثال در طراحی داخلی یک مطب و طراحی یک دفتر ساختمانی تفاوت زیادی است و باید حتما به این موضوع توجه شود.

دکوراسیون اداری و دفتر کار

یکی دیگر از مسائل مهم در طراحی دکوراسیون داخلی اداری توجه به استفاده از لوازم و تجهیزات  با کیفیت و متناسب با هر یک از کارمندان است. این امر مخصوصا در مبلمان اداری اداری بیشتر نمود پیدا می کند. افرادی که  بیشتر از نیمی از روز خود را بر روی صندلی و در پشت میز در یک اداره صرف می نمایند باید از تجهیزات متناسب با اندام خود استفاده نمایند. این کار علاوه بر ایجاد سرزندگی مانع از آسیب دیدگی بدن در طی مدت فعالیت در این اداره می شود.

علاوه بر این مسائل مواردی مانند مقدار بودجه نیز در انتخاب طراحی داخلی اداری نقش مهمی دارد. هر چه مقدار بودجه در نظر گرفته شده افزایش یابد می توان از تجهیزات به روز تر و مدرن تری در زمینه طراحی دکوراسیون اداری استفاده نمود.

 

محصول اسلایم واتر با بهترین کیفیت و قیمت ارائه شده در فروشگاه من و تو خرید, فروشگاه شرق تهران با بهترین خدمات و کیفیت راه اندازی شد, برای خرید انواع اسلایم آدامسی بادکنکی کافیست مدل محصول خود را انتخاب و سفارش خود را ثبت کنید, جهت تهیه و سفارش قرص لاغری بلوبری اصل می توانید به فروشگاه من و تو خرید مراجعه نمایید,به نظر شما قیمت شیره خرنوب در بازار چقدر است و چگونه می توان این محصول را تهیه کرد, داروی گیاهی خرنوب با قیمت ارزانی که دارد رضایت مشتریان را جلب کرده است, به نظر شما مصرف پودر خرنوب چگونه است, محصول روغن خرنوب دارای خواص بسیار بالا بوده و برای خرید آن می توانید به فروشگاه ما مراجعه نمایید,آیا میدانید خواص چای سبز برای چربی خون و فشار خون چیست, آیا می توان چای سبز را به صورت ناشتا استفاده کرد و این دارای خواص بالایی می باشد, فروشگاه من و تو خرید مقالات زیادی در مورد خواص چای سبز برای قبل از خواب هنگام خواب منتشر کرده است, به نظر شما چای سبز دارای خواص ضد سرطانی میباشد, آ یا بعد از غذا در مورد خواص چای سبز بعد از غذا چه می دانید, آیا می دانید به وسیله چایی سبز می توان بیماری پروستات را درمان کرد و از خواص بی نظیر بهره برد, ترکیب چای سبز با دارچین از خواص بسیار بالایی برخوردار است, در فروشگاه من و خرید در مورد خواص چای سبز با لیمو و مقالات زیادی منتشر شده است, بررسی کامل گیاهی برای لاغر شدن شما استفاده از خواص بی نظیر چای سبز است,

عوامل موثر بر طراحی داخلی اداری

از مهمترین عوامل تاثیرگذار بر طراحی داخلی هر اداره می توان به این موارد اشاره نمود.

  • افزایش راندمان کاری کارمندان
  • بالا رفتن حس همکاری بین کارمندان
  • ایجاد رضایت شغلی
  • ایجاد ساماندهی و نظم در محیط کار اداری
  • استفاده حداکثری از فضای موجود در ادارات
  • ایجاد خلاقیت در کارمندان
  • دسترسی ساده و آسان به بخش های دیگر

انواع طراحی داخلی اداری

در طراحی داخلی اداری می توان از چندین نوع سبک برای ایجاد محیطی زیبا کاربردی استفاده نمود. اما توجه کنید که در این کار باید به دنبال علایق خود باشید و تنها جنبه زیبایی مد نظر قرار نگیرد. زیرا این کار باعث کاهش عملکرد کاری شما در این محیط می شود.

دکوراسیون داخلی اداری شیک

یکی از زیباترین نوع سبک در طراحی اداری طراحی اداری شیک است. در این نوع طراحی فضای اداری به انتخاب نوع لوازم و تجهیزات و چیدمان آنها توجه خاصی می شود. حساسیت انتخاب این لوازم باعث کاربردی شدن این لوازم می شود. در این نوع نورپردازی و رنگ بسیار ماهرانه بوده و تاثیر زیادی در این نوع طراحی اداری دارد. تاثیرات مثبت این طراحی در روحیه افراد شاغل در این اداره کاملا قابل مشاهده است.

دکوراسیون داخلی اداری

طراحی دکوراسیون اداری کلاسیک

یکی از پرطرفدارترین نوع سبک در طراحی داخلی اداری سبک کلاسیک است. ایجاد صمیمیت و هماهنگی از شاخصه های مهم در این نوع سبک است. استفاده از لوازم و تجهیزات به سبک قدیمی و کلاسیک هماهنگ با تجهیزات مدرن باعث می شود تا طرفدار این سبک از این نوع برای بیشتر دفاتر اداری خود استفاده نمایند. شاخصه بزرگ این سبک استفاده از رنگ طلایی و نقره ای بر روی سطوح بیشتر اشیا در این طراحی است.

 

طراحی اداری به سبک معاصر

در این سبک که ترکیبی از سبک مدرن و معاصر است. استفاده از رنگ های گرم و متعادل در این سبک برای بیشتر فضا و اتاق ها دیده می شود. بیشتر مبلمان اداری در این طراحی اداری به صورت چوبی بوده و از چوب در طراحی بسیار استفاده شده است. برای بهتر دیده شدن لوازم چوبی در این سبک سطح تجهیزات پولیش کاری و پرداخت شده اند.

 

طراحی دکوراسیون داخلی اداری به سبک هایتک

علاقمندان تکنولوژی و مدرنیته به استفاده از این سبک تمایل زیادی نشان می دهند. لامپ های خاص و استفاده از چرم در این سبک بیشتر به چشم می خورد. همچنین رنگ ها در این نوع بیشتر به سمت خاکستری و سفید کشیده می شود. اشکال نامتعارف و اشیاء با سطوح خشن از مشخصه های بارز این سبک است.

 

طراحی دفتر کار اداری مینیمالیستی

در این سبک از شلوغی و ازدحام اشیاء خبری نیست. همه چیز به اندازه وجود دارد و ساده بودن شاخصه مهم در این سبک است. رنگ های روشن در فضای اداری  باعث زیباتر جلوه دادن فضای اداری می شود. عاشقان تمیزی و روشنی بیشتر از این سبک در طراحی داخلی دفتر اداری خود بهره می برند. در این سبک همه چیز به ساده ترین وجه قابل دیده شدن است.

 

طراحی دفتر کار اداری

علاوه بر سبک های موجود عوامل موثر دیگری نیز در طراحی داخلی اداری نقش دارند. برای نمونه می توان به انتخاب مبلمان اداری مناسب اشاره نمود.

مبلمان اداری بخش کامل کننده و زیبایی بخش به طراحی داخلی اداری است که نکات مهمی نیز در انتخاب آن دخیل هستند. برای نمونه اندازه مبلمان اداری. به خاطر داشته باشید تناسب و هارمونی حرف اول را در هر طراحی می زند پس در هنگام انتخاب مبلمان مناسب توجه به اندازه را فراموش نکنید. مطمئنا جایی که کوچک و پر از مبل ها و صندلی های سایز بزرگ باشد باعث ایجاد حس بد در ناظر می شود که این ناظر همان مشتری شماست.

آسایش و راحتی؛ معیار دوم در انتخاب مبلمان اداری

شما و کارمندان شما قرار است به طور متوسط ۸ تا ۹ ساعت از روز را بر روی صندلی های اداری خود نشسته و کار کنند. پس راحتی این مبلمان در کنار زیبایی باید اصل اساسی برای شما باشد. هر چه مبلمان اداری شما سفت و ناراحت باشد انتظار بازده کمتر از همکاران و کارمندان خود را داشته باشید. در مقابل حس راحتی و توجه به طراحی ارگونومیک می تواند نقطه عطفی برای افزایش عملکرد شما در اداره تان باشد.

از فضا استفاده کنید

نکته سومی که در انتخاب مبلمان اداری و طراحی داخلی اداری مد نظر قرار می گیرد. بهره گیری صحیح از فضا هاست. در یک طراحی درست فضا های از دست رفته تقریبا صفر است و از هر گوشه کناری که فکرش را بکنید می توان برای منظوری به طور بهینه استفاده نمود. انتخاب یک مبلمان درست هم در رسیدن به این هدف به شما کمک می کند. پس دو اصل بهینه شدن فضا و استفاده حداکثری از فضاهای خالی را در انتخاب مبلمان و طراحی داخلی شرکت خود سرلوحه قرار دهید.

 

چگونه انتخاب کنید

نکته مهم در اینجا این است که ابتدا باید تعریف دقیق و درستی از نوع کاربری شرکت و اداره خود داشته باشید. برای نمونه ابتدا به این پرسش پاسخ دهید که آیا قرار است به صورت مرتب و روزانه با ارباب رجوع سرکار داشته باشید و یا شرکت شما یک شرکت خصوصی است که صرفا کارمند ها در آن مشغول به فعالیت هستند. هر کدام از این دو مورد به طراحی داخلی اداری خاص خود نیز نیازمند است که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.

طراحی اداری ویژه برای حضور ارباب رجوع

در این نوع طراحی دفتر اداری شما باید نیازهای ارباب رجوع خود را در کنار نیازهای کارمندان خود مد نظر قرار دهید.

برای مثال جای نشستن و مبلمان اداری جهت انتظار ارباب رجوع این مورد باعث می شود تا دید و نگرش مثبتی از شما در دید مشتری تان به وجود بیاید. البته اگر یک اداره شلوغ هستید و روزانه با خیل عظیمی از مراجعه کننده در ارتباط هستید باید سعی کنید تا حد امکان از فضا های خالی برای به وجود آوردن یک فضای راحت برای مشتری های خود استفاده کنید. البته این بدان معنی نیست که هر جای خالی را با یک صندلی برای نشستن پر کنید. چون در این صورت راه رفتن مشکل شده و ایجاد ازدحام و شلوغی بیش از حد دور از ذهن نیست. در این موارد به سراغ صندلی های جمع و جور تر بروید تا افراد بیشتری با اشغال فضای کمتری بتوانند بنشینند. در اینجاست که بهره گیری از یک طراح خلاق و خوش فکر برای طراحی داخلی اداره تان یک گزینه بسیار عالی می باشد.

 

طراحی داخلی اداری ویژه بخش کارمندان

در این بخش باید به نوع فعالیت شرکت توجه شود. آیا کارمندان شما نیاز است تا با هم در ارتباط باشند؟ در این حالت می توانید به سراغ میز کار های تیمی یا گروهی بروید. همچنین این نوع میز کار ها در طراحی داخلی اداری مزیت و معایبی نیز دارند.

مزیت دیگر این نوع میز صرفه جوئی در فضا است که می تواند برای شرکت های کوچک بسیار عالی باشد. در مقابل این نوع میز کار معایبی نیز دارد برای نمونه ارتباط نزدیک کارکنان و نداشتن فضای خصوصی برای آنها می تواند باعث اضطراب و تشویش در آنها شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *