ادکلن کرید اونتوس زنانه

ادکلن کرید اونتوس زنانه

ادکلن به عنوان یکی از ضروریات آراستگی از زمان های گذشته شناخته می شود. ادکلن ها بر اساس رایحه های مختلف در موقعیت های متفاوت مورد استفاده هستند.

عنوان:
ادکلن چیست؟ معرفی ادکلن زنانه کرید اونتوس

متن:

ادکلن به ماده‌ ای خوشبو گفته می‌ شود که بر اساس رایحه‌ های مختلف ساخته می‌ شود و در دسترس مصرف‌ کنندگان قرار می‌ گیرد. ادکلن کرید اونتوس یکی از ادکلن هایی است که با رایحه بی‌ نظیر خود یکی از بهترین‌ ها در این عرصه به شمار می‌ رود. عطرها از دوران گذشته بسیار مورد توجه بوده اند و همواره از انواع مختلف آن برای خوشبو کردن بدن استفاده می شده است. توجه به ساخت عطرها به صورت حرفه ای از اوایل قرن ۲۰ آغاز شد و کمپانی های بسیار مطرحی در همین عرصه شروع به فعالیت کردند. ما در این مقاله به توضیحاتی اجمالی در رابطه با عطر و ادکلن می پردازیم و سپس در رابطه با فروشگاه کرید اونتوس صحبت می کنیم.

ادکلن چیست؟

ادکلن کلمه‌ ای ترکیبی است. این کلمه به معنای آب خوشبو می‌ باشد که به منطقه‌ ای که دارای آبی خوشبو بوده است اشاره می‌ کند. ادکلن دارای مواد سازنده مختلفی است. مواد اصلی سازنده آن را روغن‌ های مختلف یا اسانس‌ های روغنی، الکل، ثابت کننده و نگهدارنده تشکیل می دهد. برای ایجاد رایحه‌ های مختلف در ادکلن از راه تقطیر یا روغن‌ های جاذب استفاده می‌ شود. از مواد شیمیایی مختلف نیز برای ماندگاری بالاتر ادکلن و اتصال رایحه ها به یکدیگر استفاده می‌ شود. ثابت کننده ها وظیفه ترکیب و متصل کردن رایحه‌ های مختلف را بر عهده دارند. برای ثابت کننده ها از مواد مختلفی مانند مشک، عنبر، بلسان (که همان گل درخت حنا است) استفاده می‌ شود.

تصویر ۱

عطر درمانی

عطر درمانی از جمله قدیمی ترین راه های درمانی به شمار می رود. مصری ها در گذشته از روغن های خوشبو استفاده می کردند و بیماری های مختلف را با آن درمان می کردند. از سوزاندن روغن های معطر برای درمان طاعون نیز استفاده می شده است زیرا اعتقاد بر این بود که طاعون به وسیله بوی خوش درمان و ریشه کن می شود. عطر درمانی به دو روش مستقیم و غیر مستقیم انجام می شود.

روش مستقیم

در روش مستقیم، پس از استنشاق بوی عطر غدد درون ریز در بدن تحریک می شود و موادی مانند آندروفین و آدرنالین ترشح می شود و همین عمل باعث ایجاد تعادل در بدن می گردد. به همین سبب برخی از بیماری ها را می توان درمان نمود.

تصویر ۲

روش غیر مستقیم

به وسیله استنشاق بوی خوش عطر ذهن از لحاظ روانی دچار آرامش می شود. طی بررسی های پزشکی انجام شده در سراسر دنیا، منشا بسیاری از بیماری ها و نحوه درمان آنها از طریق ذهنی و روانپزشکی میسر می باشد. هرگاه ذهن آرامش بیشتری داشته باشد، بدن نیز بهتر و سلامت تر خواهد بود.

تصویر ۳

انواع ادکلن

ادکلن ها به میزان مختلفی الکل و اسانس‌ های طبیعی دارد و همین میزان متفاوت، انواع مختلف ادکلن را می سازد.

 • پرفیوم: پرفیوم ها گرانترین نوع ادکلن ها هستند و بین ۲۲ تا ۴۰ درصد اسانس طبیعی در خود دارند و به همین خاطر مرغوب ترین نوع ادکلن را تشکیل می دهند.
 • ادو پرفیوم: ادو پرفیوم ها دارای ۱۵ تا ۲۱ درصد اسانس‌ های طبیعی هستند و از ماندگاری مناسبی برخوردار می باشند. هر چند به پای پرفیوم ها نمی رسند اما دارای بوی خوب و ماندگاری مناسب و قیمت مناسب تر هستند.
 • ادو تویلت: ادو تویلت ها نیز بین ۶ تا ۱۵ درصد اسانس‌ های طبیعی در خود دارند. ادو تویلت ها دارای رایحه ای ملایم هستند و در طول روز باید چند بار از آنها استفاده کرد.
 • ادکلن: ادکلن ها دارای ۱ تا ۵ درصد اسانس طبیعی هستند و ماندگاری بالایی ندارند.

تصویر ۴

منابع ساخت

پایه ساخت عطرها از مواد مختلفی نشات می گیرد. معمولا این مواد طبیعی هستند و هر چه این مواد طبیعی تر باشند، عطر با ارزش تر و مرغوب تر خواهد بود. ادکلن ها به طور کلی دارای دو منبع اصلی برای ساخت رایحه ها هستند: منابع گیاهی و منابع جانوری. در کنار اینها مواد شیمیایی بدون ضرر نیز برای همسان سازی عطر استفاده می شود.

تصویر ۵

منابع گیاهی

این منابع اصلی ترین منابع اسانس‌ های ادکلن به شمار می روند و رایحه‌ های اصلی بر اساس گل، برگ، ساقه، شکوفه و یا حتی ریشه آنها به وجود می آید. هر کدام از این رایحه ها دارای قدرت و عملکرد خاصی هستند که جلوتر به برخی از آنها اشاره می کنیم.

 • گل ها: مهمترین و بزرگترین منبع مواد ادکلن است که شامل گل های یاس، مریم، سرخ، میخک و ابریشم می‌ باشد.
 • دانه ها: دانه های هل، کاکائو، گشنیز، زیره و بادیان.
 • ریشه و ساقه های زیرزمینی: زنجبیل و ریشه درخت جوز.
 • برگ ها: برگ های نعناع هندی، مرکبات، رزماری، بنفشه، گوجه فرنگی و علف خشک.
 • پوست درختان: درخت نعناع.
 • میوه ها: مانند گروه مرکبات، توت ها، سیب، تمشک، وانیل، فلفل شیرین.
 • روغن چوب: مانند چوب درختان کاج، سرو، صنوبر وعرعر.
 • رزین (همان صمغ): رزین کاج، صنوبر، صمغ بوته کندر و بلسان (درخت گل حنا).

تصویر ۶

منابع حیوانی

 • منابع جانوری معمولا به عنوان نت های پایه و تثبیت کننده ها مورد استفاده قرار می گیرند و باعث یکسان سازی عطر می شوند.
 • عسل: عسلی که از کندوی زنبور بدست می آید.
  مشک: مهمترین منبع حیوانی است که از کیسه آهوی آسیایی گرفته می‌ شود اما به علت گران بودن آن مشک سنتزی (مصنوعی) جایگزین مشک طبیعی شده است.
 • کاستوریوم: از کیسه سگ آبی آمریکای شمالی گرفته می‌ شود.
 • عنبر: ماده چربی مانندی که از نهنگ عنبر بدست می آید.

​تصویر ۷

رایحه ادکلن

ادکلن ها بر اساس ساختاری که دارند به دسته بندی های مختلفی از نظر رایحه ای تقسیم می شوند. هر کدام از این رایحه ها می توانند بیانگر شخصیت و خلق و خوی فرد استفاده کننده باشند؛ بنابراین انتخاب ادکلن یکی از مهمترین انتخاب های هر فردی در تیپ و مد به حساب می آید. علاوه بر این عطرهای مختلف ممکن است در موقعیت های متفاوتی مورد استفاده قرار گیرند؛ بنابراین باید به این نکته نیز توجه داشت که ادکلن های درست در جای درستی به کار برده شوند. عطرها بر اساس فصل نیز تقسیم بندی می شوند. احتمالا ادکلنی که در فصل سرد استفاده می کنید با ادکلن فصل گرم شما متفاوت خواهد بود.

تصویر ۸

انواع رایحه ها را به صورت کلی می توان در دسته های زیر تقسیم بندی کرد:

– رایحه پر طراوت: رایحه ای که شبیه علف و یا برگ های تازه چیده شده می‌ باشد. این عطرها حس تازگی را به ارمغان می آورند.
– رایحه گرم: شامل رایحه کاج و بلوط و یا وانیل است. این عطرها شیک و گیرا هستند.
– رایحه گرم و تند. برای روزهای سرد زمستان و پاییز بسیار مناسب به نظر می رسند و عشق به همراه خود می آورند.
– رایحه جنگل و چوب خشک تازه قطع شده. این ادکلن ها به همراه خود حس همراهی با طبیعت می آورند.
– رایحه گل ها: رایحه ملایم و طبیعی است. این عطرها دارای رایحه مطبوعی هستند و آرامش به همراه خود دارند.
– رایحه میوه ها به غیر از مرکبات مانند سیب، موز و توت فرنگی.
– رایحه قارچ مانند.
– رایحه زمین جنگل و خاک.
– رایحه مرکبات مانند نارنج، لیمو ترش و پرتقال. این ادکلن ها که معمولا سرد و ترش هستند در محافل دوستانه مورد استفاده قرار می‌ گیرد و حسی صمیمیت و تازگی را القا می‌ کند. این عطرها نشان از طراوت و رفع خستگی دارند.
– رایحه تنباکو.
– رایحه شیرین.
– رایحه ملایم و سبک.
– رایحه سنگین و گیرا: از این ادکلن ها معمولا در فضاهای رسمی و محافل و مهمانی ها استفاده می‌شود.

تصویر ۹

عطرهای سرد

عطرهای سرد می توانند احساس جوانی، انرژی و تمیزی را به فرد بدهند. این عطرها با حس هایی مانند یخ یا باران همراه هستند و بوی اقیانوس ها را در ذهن انسان زنده می کنند. رنگ های سرد و مخصوصا رنگ آبی در این عطرها بسیار حائز اهمیت می باشند و به صورت گسترده در جعبه، شیشه و رنگ عطرها استفاده می شود. این عطرها معمولا برای افراد پر انرژی که دوست دارند حس و حال جوانی و پر فعالیت را داشته باشند، توصیه می گردد.

عطرهای میوه ای

این عطرها معمولا بویی ترش و شیرین دارند. در ترکیبات این عطرها از عصاره میوه های مختلفی مانند مرکبات استفاده می شود. مشهورترین مرکبات استفاده شده در عطرها پرتقال، لیمو و ماندارین است. همچنین از عصاره  میوه های دیگر مانند سیب، هلو و بلوبری نیز در ترکیبات عطرهای میوه ای استفاده می شود. عطرهای میوه ای بوی بسیار جذابی دارند و احساس سرحال بودن را به ارمغان می آورند. بررسی ها نشان داده است این عطرها برای افراد خوش مشرب مناسب است و در برقراری ارتباط با دیگران به کمک می آید.

عطرهای گلی

عطرهایی که منشا اصلی آنها رایحه گل می باشد از مشهورترین و محبوب ترین عطرها مخصوصا برای بانوان می باشند. این عطرها را به راحتی می توان تشخیص داد و رایحه گل استفاده شده در آن مشخص می باشد. در عطرهایی که به عطرهای گلی مشهور هستند، از رایحه گل هایی مانند رز، یاس، مریم و یاسمن استفاده می شود. عطرهایی که بر پایه بوی گل ساخته می شوند عطرهای رمانتیک محسوب می شوند و برای بانوان با احساس مناسب می باشد. استفاده از این عطرها برای بانوان می تواند نشان رایحه عشق باشد.

عطرهای چوبی

عطرهای چوبی معمولا بوی تندی دارند. این عطرها دلپذیر و گیرا هستند و بوی فوق العاده ای دارند. ماندگاری این عطرها معمولا زیاد است و کسانی که از این نوع عطرها استفاده می کنند به سختی عطر خود را تغییر می دهند. عطرهای چوبی مختص کسانی است که می خواهند خاص باشند و همه آنها را با عطر دلپذیری که استفاده می کنند به یاد می آورند. این عطرها هم برای آقایان و هم برای بانوان مورد استفاده قرار می گیرد. افرادی که از این عطرها استفاده می کنند سرزنده و اجتماعی هستند.

عطرهای زمستانی

عطرهای زمستانی معمولا باید به بدن احساس گرمتری بدهند و سطح پوست را نیز مرطوب نگه دارند. از عطرهای مختلفی برای فصل زمستان می تواند استفاده کرد اما بهتر است از عطرهای گرم یا شیرین مانند عطرهای چوبی برای این فصل استفاده نمایید. با استفاده از عطرهای چوبی، احساس عظمت و پایداری یک درخت تنومند در فصل زمستان و زیر برف و سرما را خواهید داشت.

تصویر ۱۰

ادکلن ها در فصل های مختلف ممکن است دارای ویژگی های متفاوتی باشند. به عنوان مثال به صورت مختصر ادکلن فصل پاییز را بررسی می کنیم.

ادکلن فصل پاییز

عطرهای پاییزی را می توان رابط بین عطرهای تابستانی و زمستانی دانست. عطرهای تابستانی سرد و عطرهای زمستانی گرم هستند. عطرهای پاییزی کمی گرم تر و تندتر از عطرهای تابستانی به مشام می رسند. این عطرها معمولا دارای رایحه هایی مانند عود، چرم و قهوه هستند.

فازهای مختلف

هر ادکلن یا عطری معمولا از سه فاز یا نوت مختلف ساخته می‌شود. در هر کدام از این مراحل عطر، رایحه ای منحصر به فرد را ارائه می‌ کند. فاز اولیه یا نوت آغازین در واقع اولین رایحه ای است که پس از اسپری کردن ادکلن روی بدن به مشام می رسد. این مرحله فرار ترین فاز می‌ باشد.

فاز ثانویه یا نوت میانی که این فاز پس از مدتی از استفاده ادکلن به مشام می رسد. نوت میانی نسبت به نوت آغازین کمتر فرار است و معمولا رایحه ای از گل دارد. فاز ثالث یا نوت پایانی که در آخر از همه به مشام می رسد و معمولا ماندگارترین جزء ادکلن می‌ باشد که از صمغ یا ماده پلیمری ساخته می‌شود.

تصویر ۱۱

ماندگاری بوی عطر

ماندگاری بوی عطر یا ادکلن به چند عنصر مختلف بستگی دارد. یکی از این موارد، نوع ادکلن یا عطر بر اساس میزان اسانس به کار رفته در آن می‌باشد. مسئله بعدی نوع پوست فرد استفاده کننده است. هر چه پوست فردی که از ادکلن استفاده می‌کند چرب تر باشد میزان ماندگاری عطر روی بدن بیشتر خواهد بود. استفاده از عطر پشت گوش ها، روی نبض و روی موها می تواند باعث ماندگاری بیشتر بوی عطر شود.

تصویر ۱۲

خط بو

خط بو از اصطلاحات متداول در عطر است که باید به آن توجه کرد. ممکن است برای شما هم پیش آمده باشد زمانی که شخصی وارد اتاق می شود و بعد از مدتی از آنجا خارج می گردد بوی عطر تا مدتی در آن فضا باقی می ماند. همین می تواند تعریفی دقیق از خط بو باشد. اینکه یک عطر تا چه زمانی اثر خود را در محیط نگه می دارد. یکی از فاکتورهایی است که باید به آن توجه کنیم و این مسئله باعث می شود که میزان اثربخشی شخصیت ما بالا رود. این خط بو باعث می شود که ناخودآگاه فرد تا مدتی که آن بو و رایحه را احساس می کند به یاد شما بماند و این در ملاقات های عاشقانه و حتی قرارهای کاری تاثیر مثبتی دارد.

شرکت کرید

شرکت کرید یکی از منحصر به فردترین شرکت های جهان در زمینه تولید عطر و ادکلن می‌ باشد. این شرکت در قرن ۱۸ میلادی و در سال ۱۷۶۰ توسط الیور کرید در پاریس تاسیس گردید. این شرکت در مهد مد و فشن جهان یعنی در پاریس فرانسه قرار دارد. برند کرید بین خاندان سلطنتی بسیار محبوب می‌ باشد و خاندان سلطنتی از مهمترین مشتریان این برند می باشند. همچنین ورزشکاران، هنرمندان، بازیگران و چهره های مشهور از سراسر دنیا از جمله هواداران این برند می باشند. از جمله مشتریان کرید در آن زمان می توان ناپلئون سوم، امپراتور فرانسه، اتریش، مجارستان، ملکه الیزابت و تزار نیکلاس دوم روسیه را نام برد.

همچنین دوک و دوشس سیاستمدارانی چون چرچیل، جان اف کندی و رئیس جمهوران آمریکا نیز از طرفداران کرید بودند. از جمله موارد قابل توجه در برند کرید می توان به پایبندی بر روی اصول، کیفیت و کارایی محصولات اشاره کرد که همین امر باعث محبوبیت فوق العاده کرید شده است. از جمله مشهورترین مشتریان برند کرید می توان به الیویا بوش و میشل اوباما، همسران روسای جمهوری ایالات متحده آمریکا اشاره کرد. کرید در سال ۲۰۱۰ همزمان با جشن ۲۵۰ سالگرد تاسیس خود، ادکلن Aventus creed را به بازار معرفی کرد که توسط مجله ها و نشریات معتبر مسحور کننده و جادویی معرفی شد. این ادکلن دارای قیمتی بالا بود که همین امر باعث شد تا زیاد پرفروش نباشد اما بین مصرف‌کنندگان خاص خود بسیار محبوب شد.

تصویر ۱۳

ادکلن کرید اونتوس زنانه

این ادکلن یکی از جذاب ترین مدل های ادکلن زنانه در برند اونتوس می‌باشد. این ادکلن رایحه ای جذاب و شیک دارد و برای بانوانی که حس زیبایی و شیک بودن دارند، مناسب است. این عطر همان رایحه عطر مردانه کرید را دارد اما طراوت و ظرافت های زنانه نیز به آن افزوده شده است. عطر مردانه کرید اونتوس بسیار موفق بود و مدل زنانه آن نیز در سال ۲۰۱۶ تولید شد.

تصویر ۱۴

ادکلن اونتوس زنانه در ابتدا رایحه ای ترش و شیرین و شاداب دارد. این حس تازگی با بوی لیمو به همراه ترنج آغاز می شود. پس از آن بوی نعنای هندی باعث می شود تا عطر کمی تند و تیز و تلخ به مشام برسد و احساس طبیعی بودن به دست می دهد. بوی هلو باعث می شود تا شیرینی ملایمی به عطر اضافه شود که آن را خاص تر و جذاب تر می کند. بنابراین، این ادکلن مخلوطی از بوی مرکبات به همراه تلخی و شیرینی ملایم است. رایحه سیب باعث افزایش شیرینی عطر می شود و حس میوه ای آن را افزایش می دهد. پس از آن نوبت به رایحه های گل رز و بنفشه است. این رایحه ها باعث می شوند تا عطر به صورتی خاص و زنانه به مشام برسد و حس فوق العاده ای را انتقال می دهد. با اضافه شدن عطر این گل ها، پکیج کاملی از یک عطر زنانه در اختیار است. بوی مرکبات و میوه در کنار تلخی ملایم و رایحه گل های خوشبو ترکیبی بی نظیر را پدید می آورد.

نوت آغازین: لیمو ترش، ترنج، فلفل صورتی، نعناع هندی، بنفشه، سیب

نوت میانی :چوب صندل سفید، بوته وحشی جاوی، رز، مشک

نوت پایه: کهربا، انگور فرنگی سیاه، یاس بنفش، هلو، یلانگ

میزان ماندگاری این عطر مناسب است و حدود ۸ ساعت تخمین زده می شود. همچنین میزان پخش شدن آن نیز درجه خوب را از آن خود کرده است.

تصویر ۱۵

ادکلن کرید اونتوس زنانه در حجم ۷۵ میلی لیتر تولید و عرضه می‌ شود. ظاهر این ادکلن نیز بسیار شیک و زیبا است. بطری این عطر با همان فرم کلی کرید Aventus  اریجینال ساخته شده است. روی بطری، نشان تجاری کرید با رنگ طلایی به شکل برجسته دیده می‌شود. در یک کادر طلایی‌ رنگ نام Aventus for Her را مشاهده می‌کنید. درپوش بطری، سفید رنگ است و در قسمت بالایی یک قطعه‌ طلایی ‌رنگ دارد. مایع درون بطری شفاف است و از روی شیشه‌ Aventus for Her دیده می‌ شود.

تصویر ۱۶

با خرید ادکلن زنانه کرید اونتوس می توانید رایحه ای فوق العاده به ظاهر خود اضافه کنید و در تمامی مجالس بدرخشید. برای خرید این ادکلن باید به موارد مختلفی توجه داشته باشید. از اصل بودن این ادکلن اطمینان پیدا کنید. برای اطمینان از اصل بودن یکی از موارد مورد توجه قیمت ادکلن زنانه کرید اونتوس می‌ باشد. می توانید در سایت های معتبر خارجی قیمت فروش ادکلن زنانه کرید اونتوس را بدست آورید و با یک ضرب و تقسیم ساده به قیمت حدودی آن در ایران دست پیدا کنید. برخی قیمت ها که کمتر از حدی است، تقلبی بودن محصول را مشخص می‌ کند. همچنین نوع بسته بندی، حجم ادکلن و مشخصات ظاهری ادکلن می تواند نشان از اصل بودن یا فیک بودن آن باشد. ادکلن اونتوس کرید زنانه اصل دارای مشخصاتی خاص است. روی درب طلایی رنگ آن لوگوی کرید حک شده است و حالتی نیمه برجسته دارد. لوگوی کرید و برچسب aventus for her باید کاملا مشخص و واضح و با کیفیت باشد. بطری این ادکلن از شیشه مرغوب ساخته شده است و مایع کهربایی رنگ این ادکلن مانند جواهری در اتاق خواب شما خودنمایی می‌کند و ارزش خود را نشان می دهد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *