از فواید چای سبز تیما بیشتر بدانید

از فواید چای سبز تیما بیشتر بدانید

چای سبز ۵۰۴۰ که در منطقه دار جیلینگ هند به تولید می‌رسد در کشورهای ژاپن و چین نیز تولید می شود این چای که یک طعم ملایم و مزه ای شیرین دارد صرفاً از گلبرگ های تازه گیاه تهیه می شود. که این گیاه هنوز پرزخود را از دست نداده است چای سبز خشک شده ی غنچه برگ چای می باشد که فواید چای سبز بی‌شمار است این چای بیشتر در آغاز فصل بهار رویش می یابد. خاصیت چای سبز بیشتر مربوط به فنل ها و آنتی اکسیدان های موجود در آن می باشد همانطور که اشاره شد خواص چای سبز تیما بسیار است که در این بحث با آنها می پردازیم.

(تصویر۱)

خاصیت چای سبز لاغری تیما

گیاه چای سبز ۵۰۴۰ که از تولید شدن سلول‌های سرطانی جلوگیری می‌کند و در برابر بیماری هایی همچون سرطان روده و معده و پروستات بسیار مفید می باشد اما سوال دیگری همواره مطرح بوده که آیا فقط چای سبز برای سلول های سرطانی مفید می باشد جواب این است که خیر خواص دیگری دارد که به آنها اشاره می کنیم.

(تصویر۲)

خواص چای سبز لاغری ۵۰۴۰ چیست

گیاه چای سبز دارای خواص بی‌شماری است که آنها عبارتند از:

الف کاهش کلسترول خون

ب-کاهش و تعدیل فشار خون

ج- مقوی برای دندانها و لثه

د- مناسب برای استخوان ها

م- خواص ضد میکروبی و ضد باکتری

و- کاهش قند خون در بیماران دیابتی

همان طور که گفته شد گیاه چای سبز و خواص آن بسیار زیاد می باشد که یکی دیگر از این خواص از بین بردن بوی بد دهان می باشد.

(تصویر۳)

تفاوت چای سبز با چای سیاه

در اصل مکانیسم بهبودی به جریان بخشی مناسب برای بدن هر دو دمنوش( چای سبز و چای سبز )مناسب می باشند و تقریبا به یک شکل عمل می‌کنند. تفاوت اصلی گیاه چای سبز ۵۰۴۰ با چای سبز در این نکته می‌باشد که میزان تخمیر در چای سبز کمتر از چای سبز می باشد در تفاوت های مزه و طعم آن این را اشاره کنیم که چای سبز بیشتر مزه علف و ترکیبات گیاهی را می دهد ولی چای سبز به علت شیرینی بهتر فاقد این طعم می باشد.

نکته مهم اینکه همواره میان مصرف کنندگان چای سبز این سوال مطرح بوده است که خاصیت چای سبز چیست ؟همانطور که در بحث قبلی اشاره شد خاصیت های چای سبز فراوان می‌باشد که به چند مورد از آنها اشاره شد اما این مطلب را نیز به این فواید اضافه کنید که مصرف چای سبز باعث بهبود عملکرد قلب می‌شود و جریان خون را منظم تر می‌نماید مکانیسم این عمل هم به صورتی است که به علت داشتن مقادیری از پلی فنول در گیاه چای سبز تیما موجب کاهش بیماری‌های قلبی می گردد البته این کاتچین ها سبب کاهش سکته های مغزی و قلبی نیز می شود.

(تصویر۴)

چای سبز لاغری تیما و تعادل بین مایعات بدن

یکی دیگر از خواص چای سبز که به علت کافئین موجود در آن میباشد کاهش و تعدیل فشار خون می‌باشد بر اساس تحقیقات صورت گرفته کافئین به عنوان یک ماده ادرارآور شناخته می‌شود کافئین موجود در گیاه چای سبز کمتر از دیگر نوشیدنی ها می باشد که این امر سبب به تعدیل کشیدن مایعات در بدن انسان می شود جالب است بدانید که کافئین موجود در گیاه چای سبز ۱۵ میلی گرم در هر واحد می باشد که این ماده در چای سیاه به ۴۰ گرم می رسد البته مقدار کافئین موجود در چای سبز در هر واحد ۲۰ میلی گرم می باشد.

(تصویر۵)

نتیجه گیری

  • گیاه چای سبز از گلبرگ‌های برگ چای تولید می شود
  • در کشورهای جنوب شرقی آسیا چای سبز بیشتر دیده می‌شود
  • طعم چای سبز شیرین می‌باشد
  • خاصیت های گیاه چای سبز بیشتر مربوط به پلی فنول ان میباشد
  • یکی از خواص چای سبز مبارزه با سرطان است
  • مصرف چای سبز کلسترول را کاهش و فشار خون را تنظیم می نماید
  • آنتی اکسیدان های گیاه چای سبز در بهبود مکانیسم عملکرد قلب مناسب می باشد
  • میزان کافئین موجود در گیاه چای سبز ۱۵ میلی گرم در هر واحد می باشد.

چای کرفس برای لاغری ,قیمت چای سبز تیماچای سبزچای سبز فروشگاه ۵۰۴۰دمنوش لاغری ۵۰۴۰پکیج لاغری ۵۰۴۰  , چای ۵۰۴۰ ,چای لاغری تیما اصل چای سبز تیما ,خواص چای سبزچای لاغری پنجاه چهلچای سبز دم کردنی تیماچای سبز تیما لاهیجانسایت ۵۰۴۰ چای لاغری تیما۵۰۴۰ چای لاغریچای تیما ۵۰۴۰چای سبز تیما لاغریچای سبز کیسه ای ,

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *