تاثیر شگفت انگیز چای آلوورا تیما در درمان مشکلات دهانی

تاثیر شگفت انگیز چای آلوورا تیما در درمان مشکلات دهانی

یکی از مشکلات دهانی متداولی که در حال حاضر بسیاری از مردم به آن مبتلا هستند بیماری لثه است. بیماری لثه نوعی بیماری پریودنتال نیز است که می تواند به علت های گوناگونی رشد و پیشرفت کند. علت اصلی این بیماری عدم درستی در مسواک زدن و یا به طور منظم و کافی تمیز نشستن دندان هاست. بیماری پریودنتال با قرمز شدن و تورم لثه همراه است. همچنین به مرور باعث تخریب بافت محافظت کننده و استخوان و ایجاد یک شیار در اطراف دندان می شود.

با عمیق تر شدن شیار یا همان پاکت باعث تجمیع باکتری در این ناحیه شده و در نتیجه استخوان و بافت بیشتر تخریب می شود. چنانکه تخریب استخوان بیش از حد باشد در نهایت باید دندان ها را کشید. با توجه به تحقیقات و مطالعاتی که در این زمینه صورت گرفته در سال های اخیر محصولات آرایشی و دارویی زیادی تولید شده که برای درمان این بیماری موثر است. از بافت موسیلاژی موجود در قسمت مرکزی برگ آلوورا، مواد دارویی و آرایشی مختلفی ساخته شده است. با توجه به خواصی که گیاه آلوورا برند تیما ۵۰۴۰ در درمان بیماری‌ های لثه دارد مصارف دندان پزشکی آن متعدد است. گیاه آلوورا با توجه به تاثیر معجزه آسای آن در کاهش خونریزی، التهاب و تورم لثه موثر و مفید است.

تصویر شماره یک

گیاه الوورا ۵۰۴۰ بعنوان یک ضدعفونی کننده قوی در ناحیه پاکت لثه است. به طور طبیعی رعایت بهداشت ناحیه پاکت لثه کار بسیار مشکلی است. آلوورا مانند یک تسریع کننده درمان عمل می کند. برای درمان کانال ریشه به عنوان یک پانسمان آرام بخش از ژل ناحیه ی وسز برگ الوورا استفاده می شود. آلوورا این گیاه معجزه گر به صورت داروی گیاهی به اشکال متنوعی مانند دهانشویه، ژل و نوشیدنی وارد بازار شده است.

از خواص ژل آلوورا را می توان به راحتی از طریق خمیر دندان بهره برد. علاوه بر ان نوشیدنی‌ های متنوع آلوورا میزان دسترسی به ان را راحت تر کرده است. مطمئنا داروهای گیاهی نسبت به داروهای شیمیایی در درمان و پیشگیری بدون عوارض هستند. طبیعت درمان تمام بیماری ها را در اختیار ما گذاشته است. اگر به سلامت بدن خود می اندیشیم باید بهترین و سالم ترین راه را انتخاب کنیم. در طب سنتی از درمان های گیاهی استفاده می شود که خطرات و عوارض جانبی به همراه ندارد. گیاه آلوورا در این دسته قرار دارد.

تصویر شماره دو

با توجه به مطالعات بالینی که در سال ۲۰۱۱، بر روی ویژگی چای تیما آلوورا متمرکز بود نتایجی به دست امد که نشان می داد گیاه الوورا به عنوان یک دارو در درمان بیماری پاکت پریودنتال امیدوار کننده است. نتیج این تحقیقات در مجله Journal of Indian Society of Periodontology منتشر شده است. در این روند ازمایشاتی به روی ۱۵ نفر انجام شد که پارامترهای بالینی مانند شاخص پلاک، شاخص لثه، عمق شیار در پایه، میزان موفقیت در جرم‌گیری و تسطیح ریشه (SRP) مورد ارزیابی قرار گرفتند. در ناحیه مورد آزمایش، جرم گیری و تسطیح ریشه (SRP) به همراه جایگذاری ژل آلوورا در داخل شیار انجام شد و با نمونه کنترل که تنها جرم‌گیری و تسطیح ریشه در آن ناحیه انجام شده بود، مقایسه شد.

مقایسات پارامترهای بالینی که بین دو ناحیه مورد آزمایش، در طی یک ماه و سه ماه با یکدیگر صورت گرفت نشان می داد که مصرف ژل آلوورا در زیر لثه یا ناحیه بین لثه و ریشه دندان باعث بهبود شرایط پریودنتال می شود. ژل آلوورا می تواند به عنوان یک دارو با سیستم Local delivery در بیماری های پاکت پریودنتال استفاده شود. در این سیستم دارو به طور موضعی استفاده می شود و در طول زمان آهسته خارج می شود و اثر آن به مدت زیادی ادامه می یابد

 

چای لاغری کرفسقیمت چای لاغری ۵۰۴۰خرید اینترنتی چای سبزچای سبز فروشگاه ۵۰۴۰ , دمنوش لاغری ۵۰۴۰ , پکیج لاغری ۵۰۴۰  , چای ۵۰۴۰ , چای لاغری ۵۰۴۰چای سبز تیما ۵۰۴۰ ,خواص چای سبزچای لاغری پنجاه چهلچای سبز دم کردنی تیماچای سبز تیما لاهیجانسایت ۵۰۴۰ چای لاغری تیما۵۰۴۰ چای لاغریچای تیما ۵۰۴۰چای سبز تیما لاغریچای سبز کیسه ای.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *