خواص انار و شبهات آن با چای سبز تیما

خواص انار و شبهات آن با چای سبز تیما

میوه‌ای با طبیعتی سرد و خنک که در بسیاری از کشورهای دنیا کاشته می‌شود. انار که به آن نار هم گفته می‌شود، دارای انواع مختلفی مانند ترش، شیرین، گس، میخوش می‌باشد که نوع شیرین آن بهتر است.

انار میخوش ادرارآور است. و سبب کاهش فشار خون می‌شود و برای درمان استفراغ و التهاب معده و دل بهم خوردگی نافع است. انار منشا ویتامین‌ها است. وجود ویتامین‌های A و B در انار به رشد کودکان کمک می‌کند و سبب تقویت اعصاب آنها می‌شود. و دقیقا زا این حیث بسیار به چای سبز تیما لاغری ۵۰۴۰ شبهات دارد.

انار شیرین برای ریه و سینه مفید است و نوع ترش این میوه، سینه را خشک می‌کند و برای بیماران مبتلا به سینه درد و سرفه مناسب نیست.

آب انار شیرین قابض، خلط‌آور، ضد استفراغ، مدر، ضد تشنج دستگاه گوارش، مقوی لثه و بادشکن می‌باشد.

انار سبب تصفیه خون و کاهش قند ادرار شده و برای درمان بیماری قند مفید است. وجود مواد قندی تانن و ماده مفید گره مانانتین در انار برای پاکسازی کبد، موثر است. برای درمان خونریزی دندان و التیام جراحات و باد فتق از گرد گل انار استفاده می‌شود.برای دریافت این موضوع می توان به خواص چای سبز ۵۰۴۰ اشاره کرد.

رسول خدا (ص) فرمود: هیچ اناری نیست مگر اینکه در آن یک دانه از بهشت وجود دارد و من دوست دارم حتی یک دانه از آن را ترک نکنم.

به خانم‌های باردار برای مصونیت از ویار و داشتن فرزندی قوی و سالم، خوردن انار توصیه می‌شود. انار را برای جلوگیری از خونریزی‌های مقعدی و شستن آن و بواسیر به کار می‌برند.

رب انار ترش التهاب معده متعده و تشنگی را از بین برده و ضد استفراغ و ضد یبوست است. خاصیت مواد غذایی انار کم است. اما دارای املاح و ویتامین‌های A, B, C, E و آهن فلزات مفید است. و در انار چون املاح مختلفی وجود دارد، هضم آن کمی سنگین و سبب نفخ می‌شود اما به زودی خود به خود هضم می‌شود. این املاح به صورت ترکیب با مواد آلی وجود دارند که زود جذب شده و در کم خونی، ضعف عمومی بدن و ضعف اعصاب، راشیتیسم کارآیی زیادی دارد.

مالیدن  مخلوطی از رب انار با عسل به سینه برای درمان سرفه‌های شدید و توام با اخلاط خون آلود و زخم بینی و بیماری‌های جلدی و رفع خماری مفید است. خوردن افراطی انار در یک وعده مناسب نیست و سبب بیماری و ناراحتی معده می‌شود. انار برای کسانی که به ناراحتی نفخ معده دچار هستند مضر است.

امیر المومنین (ع) فرمود: انار را به پیه آن بخورید که معده را دباغی می‌کند. در هر دانه‌ای از انار، موقعی که در معده مستقر گردید، حیات قلب و روشنگر نفس و برنده وسواس، نیز شیطان را چهل روز مریض و ضعیف می‌نماید.

گل، پوست، میوه و ریشه انار به دلیل آن که مقوی، خاصیت قابض و بند آورنده خون است، هر کدام از این قسمت‌ها خواص طبی و مصارف دارویی و شیمیایی دارد. در قدیم در صنعت دباغی و چرم‌سازی و رنگرزی از پوست انار استفاده می‌شد. برای رنگ کردن انواع پشم‌ها و نخ‌ها از پوست انار استفاده می‌شد.در رابطه با این موضوع از برگ های سبز چای سبز ۵۰۴۰ استفاده نمایید.

حدود ۲۲ درصد تانن در ساقه و ریشه انار نهفته است. از آن چهار ماده شیمیایی می‌گیرند که برای معالجه کردم کدو در صنعت داروسازی کاربرد دارد.

در درمان اسهال و خونریزی رحم، ضد عفونی کردن و رفع سرطان انار مفید است. رب انار برای درمان زخم‌های دهانی و آفت‌ها نافع است. در انار به دلیل خاصیت وجود ویتامین‌های C, P, B6, B2, B1 برای سلامتی و جلوگیری از سرماخوردگی موثر است. انار سیب افزایش پیشاب و تحریکات غرایز و نیروی جنسی می‌شود.

برای رفع گوشه کردن ناخن و زخم آن و برای درمان امراض جلدی مخصوصا اگزما از انار پخته شده استفاده می‌شود. برای درمان تب‌های صفراوی، یرقان و کبد شفابخش است. جوشانده گل انار برای درمان پیوره مفید است. انار در رفع کلسترول و اوره و دفع سموم بدن موثر و نافع است.

چای کرفس برای لاغری ,قیمت چای سبز تیما , چای سبز , چای سبز فروشگاه ۵۰۴۰ , دمنوش لاغری ۵۰۴۰ , پکیج لاغری ۵۰۴۰  , چای ۵۰۴۰ ,چای لاغری تیما اصل چای سبز تیما ,خواص چای سبز , چای لاغری پنجاه چهل , چای سبز دم کردنی تیما , چای سبز تیما لاهیجان , سایت ۵۰۴۰ چای لاغری تیما , ۵۰۴۰ چای لاغری , چای تیما ۵۰۴۰ , چای سبز تیما لاغری , چای سبز کیسه ای ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *