درمان رفلاکس معده با دمنوش تیما

درمان رفلاکس معده با دمنوش تیما

رفلاکس معده که یکی از امراض و عارضه هایی است که تقریبا برای همه یک بار یا چند بار اتفاق افتاده است. رفلاکس معده در واقع برگشت اسید از روده به معده می‌باشد که بیشتر در خواب و میان های شب برای افراد رخ می‌دهد البته در روز هم افراد با عارضه ای همچون ترش کردن معده و یا اصطلاح جوشیدن معده هم روبه‌رو می‌شوند. مصرف برخی از نوشیدنی‌ها کمک می‌کند که علائم بیماری رفلاکس کاهش پیدا کنند که در این بخش به چند مورد از آنها می پردازیم .

دمنوش های گیاهی ۵۰۴۰ مناسب برای رفلاکس معده

چند مورد از دمنوش ها هستند که هضم غذا را بسیار راحت تر می کنند و باعث کاهش گاز معده نیز می گردند این دمنوش های باکتری های روده را کمتر می کنند و از میزان عفونت سیستم گوارش می کاهند پژوهشگران برای کمک بیشتر به افرادی که از رفلاکس معده رنج می‌برند توصیه نمودند از دمنوشهای فاقد کافئین استفاده نمایند سه دمنوش شیرین بیان تیما, بابونه و نارون تیما ۵۰۴۰ برای مشکلات معده علی الخصوص رفلاکس معده بسیار مفید می باشد که بیماران باید توجه داشته باشند به هنگام استفاده از این دمنوش ها با داروهای شیمیایی حتماً با پزشک خود مشورت نمایند.

برای خرید یک بسته چای سبز تیما دم کردنی با قیمت ۳۰ هزار تومان بروی دکمه خرید پستی در زیر کلیک نمایید.

و یا برای خرید تلفنی با شماره تلفن ۰۹۳۵۹۴۸۲۳۲۴ یا ۰۹۳۹۷۷۹۵۹۷۰ تماس بگیرید.

برای خرید یک بسته چای سبز کیسه ای ۱۰۰ عددی تیما با قیمت ۳۴ هزار تومان بروی دکمه خرید پستی در زیر کلیک نمایید.

و یا برای خرید تلفنی با شماره تلفن ۰۹۳۵۹۴۸۲۳۲۴ یا ۰۹۳۹۷۷۹۵۹۷۰ تماس بگیرید.

برای خرید پکیج چای سبز تیما ( سه عدد دم کردنی ) با قیمت ۸۲۵۰۰ تومان بروی دکمه خرید پستی در زیر کلیک نمایید.

و یا برای خرید تلفنی با شماره تلفن ۰۹۳۵۹۴۸۲۳۲۴ یا ۰۹۳۹۷۷۹۵۹۷۰ تماس بگیرید.

برای خرید پکیج چای سبز تیما ( سه عدد کیسه ای) با قیمت ۹۱۵۰۰ تومان بروی دکمه خرید پستی در زیر کلیک نمایید.

و یا برای خرید تلفنی با شماره تلفن ۰۹۳۵۹۴۸۲۳۲۴ یا ۰۹۳۹۷۷۹۵۹۷۰ تماس بگیرید.

الف- بابونه

دمنوش بابونه به علت کاهش گاز معده و کم کردن نفخ در معده بسیار دمنوشی مناسب برای رفلاکس معده می باشد توصیه می گردد دو ساعت قبل و بعد از شام به مقدار یک فنجان در هر وعده مصرف گردد.

(تصویر۲)

ب- شیرین بیان

این دمنوش پوشش مخاطی معده را افزایش میدهد و باعث کم شدن آثار منفی اسید معده می‌گردد مصرف شیرین بیان را روزانه بعد از صرف هر وعده غذایی به صورت یک فنجان در دستور کار خود قرار دهید.

(تصویر۳)

ج- نارون

یکی از دم نوش های ناشناخته تیما که بسیار مفید برای سیستم گوارش می باشد که باعث تقویت معده گردیده و به هضم غذا کمک فراوانی می‌کنند طریقه و اندازه مصرف دمنوش نارون نیز به مانند دمنوش بابونه می باشد.

(تصویر۴)

توضیح اینکه دمنوش های نام برده شده به علت کمک به سیستم اعصاب در هنگام شب بسیار مفید و بهتر عمل می کنند و توصیه می‌گردد حداقل یکی از دمنوش های فوق را انتخاب کرده و به عنوان دمنوش قبل از خواب استفاده نمایید.

مصرف شیر کم چرب

در میان شیرهای مصرفی شیر گاو از تمامی شیرها چرب تر می باشد که این چربی هضم غذا را کمی دشوار می‌کند شیرپرچرب به مانند مصرف غذاهای پرچرب باعث شل شدن دریچه اسفنکتر می‌شود. که باعث به وجود آمدن علائم بیماری رفلاکس معده می‌گردد توصیه می شود که علاوه بر مصرف نکردن غذاهای پرچرب مخصوصا شیر و لبنیات پرچرب حداقل پس از مصرف آنها از دمنوشهای گیاهی استفاده نمایید علاوه بر کاهش میزان چربی مضر شیر در جهت کمک به سفت شدن دریچه اسفنکتر حرکت کرده باشید علاوه بر این می توانید از جایگزین شیرهای پرچرب و شیرهای کم چرب استریلیزه شده استفاده نمایید همچنین توصیه می شود از شیرهای گوسفندی نیز به علت کاهش میزان چربی استفاده نمایید.

استفاده از شیرهای گیاهی

به علت عدم تحمل لاکتوز در معده در برخی از افراد پیشنهاد می‌شود که از شیرهای گیاهی مانند شیر سویا,شیر بادام زمینی و یا حتی شیر نارگیل استفاده نمایند. ترکیب کاراگینان که به شیرهای گیاهی اضافه می شود باعث کاهش علائم رفلاکس معده می‌گردد شیرهای گیاهی به دلیل وجود کمتر لاکتوز نسبت به شیر های حیوانی معده می تواند آنها را بهتر و بیشتر تحمل نماید از آنجایی که یکی از مواد مصرفی غنی شیر می‌باشد و همواره در دستور مصرفی پزشکان قرار دارد از این رو توصیه می گردد افرادی که از رفلاکس معده برخوردار هستند و معده آنها تحمل لاکتوز بالای شیر های چرب را ندارد از شیرهای گیاهی استفاده نمایند.

(تصویر۵)

نتیجه گیری

  • دمنوش های گیاهی ۵۰۴۰ هضم معده را آسان تر می کنند
  • برای بهبود رفلاکس معده از دمنوشهای فاقد کافئین استفاده نمایید .
  • بابونه, شیرین بیان و نارون جزء بهترین دمنوش های درمان رفلاکس معده می باشند
  • برای کاهش علائم رفلاکس از شیرهای پرچرب استفاده ننمایید.
  • شیر گیاهی را جایگزین شیر های چرب نمایید

 

دمنوش لاغری کرفس و چای سبز  , قیمت چای تیما دمنوش چای سبزفروشگاه اینترنتی ۵۰۴۰ چای لاغریدمنوش ۵۰۴۰پکیج لاغری خرید چای سبز ۵۰۴۰چای لاغری تیماچای سبز تیما ۵۰۴۰ ,خواص چای سبز تیماچای سبز پنجاه چهلچای سبز دم کردنی چای تیما برای لاغریترکیبات چای لاغری تیماچای سبز لاغری ۵۰۴۰چای تیماچای سبز لاغری تیما چای سبز کیسه ای تیما ,

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *