راهکار های درمان گلودرد با دمنوش های تیما

راهکار های درمان گلودرد با دمنوش های تیما

تصویر ۱

 

یکی از نشانه های سرما خوردگی گلودرد است. گلودرد در فرد باعث ایجاد درد، سوزش و گاهی خارش در ناحیه ای از گلو می شود که یکی از رایج ترین علائم سرما خوردگی است. به جرات می توان گفت اکثر دارو های شیمیایی که افراد برای رفع گلودرد استفاده می کنند، فایده ی چندانی ندارند و طول درمان سرماخوردگی را بیشتر و طولانی تر می کنند.

اگر حس کردید نشانه های گلودرد در شما در حال ظاهر شدن است، می توان بدون مراجعه به پزشک، برای درمان آن به طب سنتی مراجعه کنید.

گیاهان و معجون هایی با خاصیت های فوق العاده وجود دارند که چند مورد از آن ها را نام می بریم.

 

تاثیر چای بابونه ۵۰۴۰ بر گلو درد

بابونه یکی از تسکین دهنده های طبیعی معروف و از گیاهان دارویی قدیمی است که عصاره آن در شامپو ها، کرم ها و … استفاده می شود. این گیاه به خاطر خاصیت ضد التهابی برای گلودرد نیز استفاده می شود، همچنین بابونه دارای مقادیر زیادی آنتی اکسیدان است که برای بهبود عملکرد داخلی بدن انسان بسیار مفید می باشد. نتایج آزمایش های انجام شده توسط محققان طب سنتی نشان می دهد که استنشاق بخور بابونه برای بهبود سرماخوردگی و گلودرد بسیار موثر است.

همانطور که گفته شد دمنوش بابونه تیما کمک شایانی به تقویت سیستم ایمنی بدن و با ویروس های عامل ایجاد کننده گلودرد مبارزه می کند.

تصویر ۲

نعناع فلفلی

نعناع از قدیم برای ضدعفونی کردن و خوشبو کردن دهان استفاده می شد. این گیاه خاصیت ضد باکتریایی دارد به همین سبب باعث از بین رفتن و کاهش تجمع میکروب ها در دهان می شود. نعناع فلفلی یک تسکین دهنده ی درد طبیعی است و این به خاطر خاصیت ضد التهابی نهفته درآن است، همچنین نعناع فلفی تیما حاوی “منتول” است که باعث خاصیت خنک کنندگی و تسکین درد است.

نعناع فلفلی ضد ویروس، ضد باکتری و ضد التهاب است و آن را می توان برای درمان سرفه و گلودرد مورد استفاده قرار داد.

تصویر ۳

ریشه ی شیرین بیان

در طب سنتی ریشه ی شیرین بیان نیز برای تسکین و درمان گلو درد سفارش شده است. تحقیقات انجام گرفته در این باره نشان دهنده آن است که غرغره کردن عصاره شیرین بیان به همراه آب برای تسکین گلودرد بسیار موثر است ولی باید توجه داشت زنان باردار برای استفاده از این گونه گیاهان باید با پزشک مشورت کنند و از مصرف آن بدون اجازه پزشک اجتناب ورزند.

عسل

این درمانگر طبیعی از خوراکی هایی ست که نام آن در کتاب مقدس قرآن ذکر شده است. عسل ضد عفونت و ضد باکتری است و دارای خاصیت های فوق العاده ای است که به جرات می توان گفت درمانگر هر دردیست. برای بهره گیری از عسل در درمان گلو درد می توان آن را در چای حل کرد و با مقداری لیمو مخلوط و آن را میل کرد. عسل برای درمان سرفه نیز بسیار موثر است و یکی از بهترین دارو های طبیعی برای بهبود سرماخوردگی می باشد.

تصویر ۴

آب نمک

آب نمک از درمان های قدیمی گلودرد بوده است که می تواند به تسکین آن کمک کند. محلول آب نمک باعث ضد عفونی کردن دهان و کشتن باکتری های تولید شده در دهان می شود. برای درست کردن آب نمک باید مقداری نمک به میزان ½ قاشق در یک لیوان آب ولرم حل کرد و سپس با این محلول به غرغره و شست و شوی دهان پرداخت. برای نتیجه گرفتن باید هر ۳ ساعت یکبار این کار را انجام دهید تا به کاهش تورم و گلودرد کمک کند.

دمنوش شنبلیله

دمنوش شنبلیله تیما درمان طبیعی گلودرد است و خواص بسیاری دارد. تحقیق ها و پژوهش ها نشان دهنده آن است که عصاره شنبلیله، باکتری ها، قارچ ها و عواملی که باعث ایجاد تحریک و التهاب است را نابود می کنند. زنان باردار نباید بدون اجازه پزشک از این گیاه استفاده کنند.

چای کرفس برای لاغری ,قیمت چای سبز تیماچای سبزچای سبز فروشگاه ۵۰۴۰دمنوش لاغری ۵۰۴۰پکیج لاغری ۵۰۴۰  , چای ۵۰۴۰ ,چای لاغری تیما اصل چای سبز تیما ,خواص چای سبزچای لاغری پنجاه چهلچای سبز دم کردنی تیماچای سبز تیما لاهیجانسایت ۵۰۴۰ چای لاغری تیما۵۰۴۰ چای لاغریچای تیما ۵۰۴۰چای سبز تیما لاغریچای سبز کیسه ای ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *