زنان سالمند چای تیما ۵۰۴۰ بنوشند تا دچار شکستگی نشوند

زنان سالمند چای تیما ۵۰۴۰ بنوشند تا دچار شکستگی نشوند

 

نوشیدن تعدادی فنجان چای سیاه، سبز یا چای‌های دیگر همراه با شیر یا بدون نوشیدن شیر سبب شکستگی‌های خیلی کمتری در نواحی استخوانی زنان پیر می‌شود.
در مطالعه‌ای توسط محققان دانشگاه استرالیاغربی بیشر از ۱۰۰۰ زن سالمند و مسن در طرحی و برنامه ای با عنوان کاهش میزان شکستگی استخوان در برایر دریافت کردن کلسیم شرکت کردند.
آن دسته از افرادی که حداقل سه فنجان چای تیما مختلف در طول روز می‌نوشیدند

سی و چهار ۳۴درصد کمتر دچار مشکلات واقعی و جدی من جمله پوکی استخوان و بیماری های مرتبط با شکنندگی و ۴۲ درصد هم کمتر دچار ریسک شکستگی لگن در مقایسه با زنان سالمندی که به میزان خیلی کمتری چای می‌نوشیدند، بودند.

میانگین سنی شرکت کنندگان در این آزمایشات در حدود ۷۵ ساله بوده است .
جناب دکتر «ریچارد ال پرینس» از دانشگاه استرالیا غربی دراین مورد می گوید: مطالعات و تحقیقات گذشته ما از جمله مطالعات خود بنده مشخص می کند که چای، منبع اصلی غذایی فلاوونوئیدها (مولکولهای پلیمرهای مصنوعی قابل حل روی ساختار استخوانی انسان زنان سالمند) است.
پیشنهاد این مطالعات و تحقیقات به زنان سالمند این می باشد که نوشیدن چند فنجان چای جهت جلوگیری از شکستگی بالا در زنان سالمند و سالخورده بسیار مفید است.
اصولا زنانبر اساس مطالعات به سه دسته تقسیم شدند:

 • آن دسته از زنان سالمند که تا یک فنجان چای ۵۰۴۰ در هفته می‌نوشیدند،
 • آن دسته از زنان سالمند که یک فنجان تا سه فنجان چای در یک روز می‌نوشیدند
 • آن دسته از زنان سالمند که بیش از ۳ فنجان چای می‌نوشیدند.
  زنان سالمند ی که فلاوونوئید بیشتری بدنشان دریافت می‌کرد در معرض خطر کمتر شکستگی قرار داشتند. اما تفاوت نوشیدن یک تا سه فنجان چای در مقایسه با میل کردن یک فنجان چای چندان قابل توجه نیست.

 

آشنایی با تاثیر مصرف چای سبز لاغری تیما بر اعضای بدن زنان سالمند

بررسی نکات مثبت و منفی میل کردن چای تیما ۵۰۴۰

تحقیقات و آزمایشات نشان داده که چای اگر در حد طبیعی دم شود و مصرف شود برای انسان مخصوصا زنان سالمند بسیار مفید است اما بعضی وقت ها تصورات اشتباهی درمورد این نوشیدنی عنوان می‌شود که نتایج بررسی‌ها و تحقیقات آنها را تایید نمی‌کند.

برای نمونه این که چای به دندان‌های انسان ها آسیب می‌رساند، برای قلب ضرر دارد یا این که چای مفید نیست و بهتر است مصرف آن را ترک کرد .

الف – تاثیر چای بر دندان انسان ها و زنان سالمند

چای سبز تیما  برای سلامت دهان و دندان انسان ها و زنان سالمند بسیار مفید است. در چای سیاه با غیرفعال کردن آنزیم‌های باکتری‌های دهانی، سبب عدم فعالیت آنها شده است و در نتیجه پلاک‌های دندانی غیرفعال می شود و از پوسیدگی دندان‌ها جدا پیشگیری می‌شود. و چای سیاه به صورت یک دهان‌شویه استفاده شده است اما میل کردن چای هم به از بین بردن پلاک‌ها کمک می‌کند.

ب- تاثیر چای سبز لاغری تیما بر پوست

۲۰۰ میلی‌لیتر چای، ۴۴ میلی‌گرم کافئین در آن موجود است که دریافت این مقدار کافئین برای زنان سالمند می‌تواند در رفع خستگی بدن آن ها و به ویژه پوست به عنوان عضوی بسیار فعال کمک زیادی کند. خواص ضد سرطانی چای نیز از جمله گزینه هایی است که قادر است در حفظ سلامت پوست مخصوصا در زنان سالمند بسیار موثر باشد، به طوری که ترکیبات پلی‌فنلی موجود در چای مانع فعالیت ترکیبات سرطان‌زا به خصوص ترکیبات نیتروزی می‌شود که در فرآورده‌های گوشتی وجود دارد و این خواص آنتی‌اکسیدانی، پیری زودرس و شرایط پوستی در زنان سالمند را به تاخیر می‌اندازد.

۱۳ خواص درمانی چای سبز تیما را با هم بررسی می کنیم

چای نوشیدنی بسیار مفیدی برای تصفیه خون ازراه بیشتر شدن ترشحات کلیوی می شود، به هضم غذا کمک بسیار زیادی می‌کند، منجر به نشاط، بیداری و مانع خواب آلودگی در انسانها و زنان سالمند می‌شود. چای خواص درمانی خیالی زیادی دارد که برخی از آنها را با هم بررسی می کنیم و نام می بریم:

 • پیشگیری، تسکین علایم و تسریع بهبود سرماخوردگی و آنفولانزا
 • ضدعفونی‌کننده و پیشگیری از بوی بد دهان زنان سالمند
 • پیشگیری و کاهش اثرهای دیابت نوع دوم
 • کاهش علایم مواد حساسیت‌زا
 • کاهش علایم عارضه پارکینسون
 • بهبود عملکرد سیستم ایمنی بدن انسان و زنان سالمند و کندکردن پخش عفونت ویروس اچ.آی.وی در بدن
 • حفظ تعادل آب و الکترولیت‌های بدن
 • رفع خستگی و استرس
 • پیشگیری و التیام درد بیماری آرتروز
 • پیشگیری از پوکی زود رس در استخوان زنان سالمند
 • کندکننده روند پیری
 • جلوگیری از لخته شدن خون و رسوب چربی در رگ‌های خونی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *