طراحی ویلا دوبلکس

 

در طراحی داخلی ویلا به چه نکاتی توجه کنید

 

داشتن ویلا یکی از آرزوهای بزرگ افرادی است که به این سازه ها علاقه زیادی دارند. البته نمی توان گفت که تمام افراد این آرزو را در سر می پرورانند. از داشتن آرزوی آن تا محقق شدن این آرزو به عوامل زیادی بستگی دارد.  طراحی داخلی ویلا قسمتی از این آرزو را شکل می دهد.

گام های حرکت به سوی آرزوها

اولین گام برای حرکت به سمت داشتن ویلا، طراحی ویلا است. برای این گام باید در ذهن خود ویلای خود را با تمام جزئیات آن در نظر بگیرید. این جزئیات حتی درباره  رنگ دیوارها و نحوه چیدمان لوازم در داخل ویلا هم صدق می کند. بعد از تصور این رویا باید به چند نکته مهم درباره ویلا به خود پاسخ دهید. این کار کمک می کند تا بهتر بتوانید درباره آن تصمیم بگیرید.

 

سوالات مهم درباره ویلا

 • شما تا چه مقدار می توانید برای ویلای خود هزینه کنید.
 • تمایل دارید ویلای شما چقدر باشد.
 • علاقمند به چه سبک معماری برای طراحی ویلای خود هستید. سعی کنید با توجه به معماری منطقه برای خود ویلا طراحی کنید.
 • طراحی داخلی ویلای شما چگونه باید باشد.
 •  با توجه به اقلیم منطقه به طراحی این قسمت ها در ویلا فکر کنید.
 •  علاقمند چه نوع دکوراسیون ویلا هستید.
 • چه مقدار فضا برای طراحی محوطه ویلا در نظر دارید.
 • آیا برای این فضا به امکانات خاصی نیاز دارید.

این سوالات و ده ها سوال دیگر را قبل از شروع به کار حتما از خود بپرسید و برای آن ها پاسخ های منطقی پیدا کنید. سپس در صورتی که برای تمام سوالات خود پاسخ مناسبی داشتید اقدام به شروع پروژه خود کنید.

طراحی ویلا معماری

گام های درست

برای این که به سمت آرزوی خود حرکت کنید لازم است که گام های درستی بردارید. اولین و مهم ترین گام در راه ساخت و طراحی داخلی ویلا با انتخاب افراد متخصص در این زمینه آغاز می شود. معماران و مهندسان زیادی در این زمینه فعالیت می کنند که از نحوه عملکرد آنان در پروژه های مختلف باید اطلاعات کافی کسب نمایید. در این زمان باید حتما با معمار درباره سبک مورد نظر و طراحی داخلی ویلایی مورد علاقه خود صحبت کنید. با مشورت درباره آرزوهای خود متوجه خواهید شد که چه مقدار از این آرزوها قابل تحقق و چه مقدار را باید به فراموشی بسپارید.

تیم اجرایی نیز در این راه با شما همراه خواهد بود و مراحل بازدید از محل و اندازه گیری از فضا و بر آورد هزینه ها را انجام می دهند.

 

برای خرید پودر قهوه موکا تولید شده در شرکت بیز با قیمت ارزان به فروشگاه ما مراجعه نمایید, با مصرف روزانه و منظم قهوه گانودرما موکا برای دیابت می توانید از این بیماری رهایی یابید ,آیا میدانید استفاده روزانه از پودر سبوس برنج قهوه ای دکتر بیز برای سلامت شما مناسب است, برای خرید قهوه سبز گانودرما محصول جدید از شرکت دکتر بیز همین الان فروشگاه من و تو خرید مراجعه نمایید, جهت سفارش و خرید اینترنتی قهوه گانودرما مدل سوپریم به فروشگاه مراکز خرید مراجعه نمایید, در مورد خواص اثبات شده گانودرما هر آنچه که می خواهید در فروشگاه من و تو خرید بیابید, اگر شما هم دچار بیماری یبوست شده اید کافیست از فواید سبوس برنج در این زمینه استفاده کنیم,مجموعه دی وی دی های آموزش خیاطی ساده و پیشرفته برای خانم ها و آقایان , جهت تهیه و خرید دمنوش چای سبز لاغری با بهترین قیمت و کیفیت به فروشگاه ما مراجعه نمایید, آیا می دانید شیره خرنوب دارای خواص درمانی بسیار بالایی می باشد, پودر خرنوب دارای فواید و خواص بسیار بالا بوده و طریقه مصرف آن بسیار آسان است , آیا میدانید خرنوب برای لاغری و کاهش وزن بسیار مناسب است,

موارد مهم در این مرحله

در این مرحله همچنین نیاز است که چند مورد را چک و درباره آن با معمار سازه مشورت کنید.

 • مقدار هزینه ای لازم و مقدار بودجه در نظر گرفته شده از جانب شما
 • چگونگی زمان اجرای پروژه
 • طرح های پیشنهادی
 • نوع مصالح مورد نیاز
 • توجه به تغییر قیمت ها در یک بازده زمانی و تا انتهای ساخت ویلا

 

طراحی داخلی ویلا در گام بعدی

بعد از بررسی کلیه جوانب با معمار و گروه اجرایی باید درباره سبک طراحی داخلی ویلا نیز با این افراد مشورت نمایید. توجه به سبک معماری باعث می شود تا طراحی در کلیه قسمت های ویلا شکل ویژه ای به خود بگیرد.

به عنوان مثال شما نمی توانید از سبک طراحی ویلا مدرن استفاده نمایید اما از معماری کلاسیک برای طراحی دیوار ویلا و یا سبک مینیمالیستی برای طراحی داخل ویلا استفاده نمایید.

هماهنگی در سبک ها و استفاده از متریال ها در جای خود کمک زیادی در زیبایی بصری طراحی ویلای شما خواهد داشت.

طراحی ویلا مدرن

توجه به دکوراسیون داخلی ویلا

بعد از نهایی شدن کلیه موارد و صحبت درباره تمام قسمت ها با معمار و گروه فنی متخصص نقشه اصلی ویلا تهیه می شود. در این قسمت باید به طراحی داخلی ویلا و دکوراسیون ویلا توجه کنید. در این زمان با رعایت تمایلات شخصی باید انتخاب تجهیزات و لوازم را بر عهده تیم فنی بگذارید. لازم است که حتما تجهیزات و لوازم در دکوراسیون ویلا از کیفیت بالا و متریال مرغوب تهیه شود. این کار مانع از ایجاد هزینه های اضافی بعد از مدت کوتاهی می شود.

 

بایدها و نباید ها در طراحی داخلی ویلا

یکی از بزرگ ترین مشکلاتی که اغلب مالکان ویلاها بعد از اتمام پروژه  با آن در گیر می شوند عدم علاقه به بخشی از سازه و یا طراحی قسمتی از ویلا است. به همین دلیل باید در زمان آغاز پروژه به چند مسئله مهم توجه کنید.

 • حتما درباره انتخاب معمار و تیم فنی با چند فرد آگاه مشورت کنید.
 • حتما درباره آنچه که علاقه دارید در سازه شما وجود داشته باشد و یا نداشته باشد با معمار و تیم فنی مشورت کنید.
 • هیچ گاه طبق نظر دیگران نظرات خود را تغییر ندهید. در صورتی که با شروع ساخت به طور مداوم نظر خود را تغییر دهید ایجاد هزینه های اضافی دور انتظار نخواهد بود.
 •  اولولیت ها را در طراحی داخلی ویلا در زمان ساخت در نظر بگیرید. امکان  اتمام بودجه در بعضی از موارد باعث نا تمام ماندن بخش های مهم ویلا می شود.
 • حتما قبل از شروع پروژه درباره طراحی داخلی ویلا و قسمت های مختلف آن و انتخاب بهترین طرح از چند سایت معتبر دیدن نمایید.

 

طراحی داخلی ویلا در سبک های مختلف

در طراحی داخلی ویلا می توان از سبک های مختلفی استفاده نمود. معمولا این سبک ها با سلیقه مالک سازه انجام می شود. اما می توان بر روی اجرای آن با کمی خلاقیت تاثیرات مثبتی گذاشت.

طراحی داخلی ویلاهای مدرن: در این طراحی ها سقف را بلندتر از حد معمول برای ایجاد زیبایی بیشتر در نظر می گیرند. برای همین به راحتی می توان یک ویلای مدرن را به دوبلکس تغییر داد. در این نوع حریم خصوصی و حریم عمومی به سادگی از هم تفکیک می شوند. استفاده از مبلمان و تجهیزات مدرن در طراحی دکوراسیون داخلی ویلای مدرن جایگاه ویژه ای دارد. بعضی از افراد برای سبک مدرن ویلای خود شیوه های مینیمالیستی را ترجیح می دهند. در این سبک هیچ گونه شلوغی و ازدحام لوازم و تجهیزات دیده نمی شود.

طراحی داخلی ویلای کلاسیک: در این نوع طراحی رنگ ها بیشتر خنثی بوده و ایجاد آرامش و ظرافت بیشتری در افراد می کند. استفاده از رنگ هایی مانند: شیری، کرم، برنز و مشکی در این نوع بسیار رایج است. فضای گرم و صمیمی و کاملا منظم از ویژگی های بارز این سبک است. همچنین طراحی داخلی ویلا در سبک کلاسیک با فرم های هندسی و حجم های ساده صورت می گیرد.

سبک تلفیقی در طراحی های داخلی ویلا: در این سبک لوازم تنها با توجه به زیبایی آن ها در کنار هم قرار می گیرند. در این سبک می توان به عادات توجه نکرد و از سبک مدرن و کلاسیک در کنار هم استفاده نمود.

 

در طراحی داخلی ویلا به چه نکاتی توجه کنید

برای انجام طراحی با درصد موفقیت بالا باید به چند مورد مهم توجه نمود.

رنگ ها: ترکیب درست و دقیق رنگ ها در طراحی داخلی ویلا و طراحی نمای ویلا تاثیر زیادی دارد. بسته به سبک استفاده شده در طراحی داخلی باید از  رنگ ها متناسب با آن استفاده نمود. به عنوان مثال در سبک مدرن بیشتر رنگ های تجهیزات داخل  پاستیلی هستند. اما باز هم در این گونه طراحی ها می توان از تمایلات مالک ویلا نیز استفاده نمود.

نورپردازی ویلا: استفاده از بهترین و مناسب ترین ایده های نورپردازی در هر طراحی به ویلا جذابیت منحصر به فرد می بخشد. در این نورپردازی ها از متخصصین در این امر مشورت بگیرید. این افراد به خوبی از تاثیر نور و رنگ بر زیبایی آگاه هستند. استفاده از نورهای مخفی، چراغ های دیواری، و… در محوطه ویلا و نورهای رنگی و زیبا برای بالکن و تراس این سازه ها زیبایی خیره کننده ای به آن می بخشد.

استفاده از بافت های مخصوص: در هر ویلا شما می توانید به خوبی استفاده از بافت های مشخص در طراحی داخلی ویلا را مشاهده نمایید. دیوار پوش ها با بافت خاص، کف پوش های منحصر به فرد و بسیاری موارد دیگر باعث زیبایی کم نظیر این سازه ها خواهد شد. توجه نمایید که این بافت ها در دکوراسیون ویلا نیز می تواند استفاده شود.

 

طراحی ویلا دوبلکس

از مهم ترین موارد در ساخت ویلا، طراحی ویلا به صورت دوبلکس است. این نوع از نظر ساختار با ویلاهای معمولی تفاوت دارد. نوع بتن مصرفی با کیفیت و استفاده از اسکلت بندی مقاوم تر به ساخت و طراحی داخلی ویلای دوبلکس کمک می کند. سعی نمایید از میلگردهای مرغوب با سایز ضخیم تر در آرماتوربندی این نوع ویلا استفاده نمایید. سقف های بلندتر از حد معمول ویژگی بارز این نوع ویلا است. به همین علت در این ویلاها از صرفه جویی در مصرف انرژی خبری نیست.

به شما توصیه می کنیم در صورتی که فرد اقتصادی هستید و بر دخل و خرج زندگی خود نظارت دقیق دارید از این سبک در طراحی ویلای خود استفاده نکنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *