فرق قهوه فوری نسکافه با کافی میکس

طریقه درست کردن قهوه فوری نسکافه

 

قهوه فوری نسکافه نخستین بار توسط شرکت نستله به بازارهای جهانی عرضه شد. در حال حاضر این قهوه دارای محبوبیت بسیار زیادی در میان مردم دنیا است. قهوه فوری به کمک روش های مخصوصی در کارخانه تولید می شود. برای تولید این نوع قهوه، دانه های قهوه را در کارخانه آسیاب کرده و با گرفتن رسوب آن محلول حاصل از آن را طی فرآیندهایی خشک کرده و به صورت پودر در می آورند. بنابراین درست کردن قهوه فوری در زمان بسیار کوتاهی صورت می گیرد و برای افرادی که وقت درست کردن قهوه را ندارند بسیار مناسب است. فروشگاه دمنوش لاغری از عرضه کنندگان قهوه فوری با قیمت مناسب است.

تاریخچه تولید قهوه فوری نسکافه

در سال ۱۸۹۰ در نیوزیلند شخصی به نام دیوید استرنج توانست قهوه فوری را به عنوان یک اختراع به نام خودش به ثبت برساند. قهوه استرنج نام تجاری این مدل از قهوه بود که توسط روش خشک کردن به وسیله هوای گرم آماده می شد و به فروش می رسید. بعدها ژاپنی ها و آمریکایی ها نیز از روش های دیگری برای تهیه و تولید قهوه فوری استفاده کردند. بازاریابی های گسترده برای فروش قهوه فوری در سال ۱۹۱۰ صورت گرفت. شرکت نسکافه نیز در سال ۱۹۳۸ توانست دست به تولید قهوه فوری با یک فرآیند بسیار پیشرفته و جدید بزند. اولین شرکت ارائه دهنده قوه فوری در بازارهای دنیا شرکت نستله بود. نستله یک شرکت سوئیسی است که چند ملیتی بوده و از شرکت های بزرگ جهان در تولید مواد غذایی و نوشیدنی به شمار می آید. این شرکت محصول قهوه فوری که تولید کرده بود را با نام تجاری نسکافه در بازارهای مختلف عرضه کرد و خیلی زود به شهرت بسیار زیادی دست پیدا کرد.  قهوه فوری برند نسکافه یکی از برندهای مشهور قهوه فوری است که از محبوبیت بسیار زیادی در سراسر جهان برخوردار است. بسیاری از مردم جهان از کلمه نسکافه به عنوان قهوه فوری استفاده می کنند.

تصویر ۱

قهوه فوری نسکافه

از جمله نوشیدنی های پر طرفدار در سراسر دنیا قهوه فوری نسکافه است که یک نوشیدنی آماده بوده و از مخلوط کردن پودر قهوه فوری و آب جوش درست می شود. افرادی که دارای مشغله زیاد هستند و امکان تهیه کردن یک قهوه باکیفیت و خوش طعم را ندارند، می توانند قهوه فوری نسکافه را برای خود انتخاب کنند. قهوه فوری برند نسکافه نوعی قهوه است که به وسیله فرایندهای ویژه ای به صورت پودر در می آید و امروزه به سبب محبوبیتی که قهوه فوری نسکافه به دست آورده است، برای تولید آن در کارخانه جات از دانه های قهوه با کیفیت استفاده می شود. از جمله روش هایی که برای تهیه قهوه فوری به کار برده می شود، می توان روش انجمادی خشک کردن یا روش پاششی خشک کردن را نام برد که به کمک آن دانه های قهوه به پودر تبدیل می شوند. در دانه های قهوه فیبر حل نشدنی وجود دارد، با آسیاب کردن این دانه ها و جوشاندن آن در آب فیبر موجود در دانه های قهوه با رنگ آن در آب حل می شود. بنابراین در کارخانه ها با گرفتن رسوب قهوه به کمک صافی یک محلول از قهوه به دست می آورند و آن را تبخیر سپس خشک کرده و به پودر تبدیل می کنند، نتیجه آن قهوه فوری برند نسکافه است که بلافاصله می توان آن را در آب جوش ریخت و خیلی زود قهوه را مصرف کرد. از دیگر علت هایی که سبب محبوبیت قهوه فوری شده است، قابلیات نگهداری آن برای مدت زمان طولانی است. این قهوه پس از طی مراحل سایش و تولید، مزه بسیار خوبی پیدا می کند.

تصویر ۲

طریقه درست کردن قهوه فوری نسکافه

برای درست کردن قهوه فوری نسکافه به آب جوش، شکر، شیر به دلخواه و پودر قهوه فوری نسکافه نیاز دارید. با ریختن مقدار مشخصی از این پودر در لیوان، شکر به آن اضافه کنید. ( البته در برخی از قهوه های فوری پودر شکر وجود دارد.) در مرحله بعدی باید به آن مقداری آب جوش اضافه کرد تا روی پودر و شکر را بگیرد، سپس خوب آن را با قاشق هم بزنید. پس از مخلوط شدن آن می توانید دوباره آب جوش به لیوان اضافه کنید. در نهایت می توان به این نوشیدنی شیر را اضافه کرد و آن را میل کرد.

تصویر ۳

 

خرید قهوه فوری نسکافه

قهوه فوری برند نسکافه به دلیل زمان کوتاهی که برای آماده شدن دارد، دارای محبوبیت بسیار زیادی در میان مردم مختلف جهان است. برندهای متنوعی از قهوه فوری وجود دارند که توسط فروشگاه های زیادی در شهرهای مختلف ایران عرضه می شوند. برای خرید این قهوه بهتر است از فروشگاه های معتبر خرید خود را انجام دهید. از جمله فروشگاه هایی که فروش قهوه فوری نسکافه را با کیفیت عالی انجام می دهد، فروشگاه دمنوش لاغری است. اگر دسترسی به این فروشگاه ندارید، خرید قهوه فوری را می توانید اینترنتی انجام دهید. این فروشگاه به صورت اینترنتی محصولات خود را به شهرهای مختلف عرضه می کند. جهت اطلاع از قیمت قهوه فوری نسکافه می توانید با مشاوران فروش این شرکت تماس بگیرید و از قیمت روز محصولات این فروشگاه مطلع شوید.

تصویر ۴

فرق قهوه فوری نسکافه با کافی میکس

روش های خشک کردن قهوه فوری نسکافه با کافی میکس با یکدیگر فرق دارد و این موضوع سبب می شود که رنگ این دو نوشیدنی با یکدیگر فرق داشته باشد. کافی میکس یک نوع قهوه فوری است که آن را با شیر، خامه و شکر استفاده می کنند. قهوه فوری چون مراحل و فرآیندهای حرارتی را در کارخانه می گذراند معمولا از عطر کمتری نسبت به دیگر قهوه ها برخوردار است. از تفاوت بارز قهوه فوری با دیگر قهوه ها در مقدار کافئین آن است. در قهوه فوری میزان کافئین نسبت به دیگر قهوه های معمولی بسیار کمتر می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *