معجزه لاغری با چای زعفران ۵۰۴۰

معجزه لاغری با  چای زعفران ۵۰۴۰

 

امروزه برای رسیدن به تناسب اندام و کاهش وزن روش های زیادی ارائه می شود. از میان این راه ها داروهای شیمیایی بیشتر مصرف می شود اما متاسفانه این داروها عوارض خطرناکی به دنبال دارند. چاقی با بیماری های زیادی مانند دیابت، فشار خون بالا، التهاب مقصل و بیماری های قلبی همراه است. برای رسیدن به وزن ایده آل طب سنتی توانسته رشد صعودی داشته باشد. داروهای گیاهی برای کاهش وزن بسیار مناسب و بدون عوارض هستند.

چای زعفران تیما به عنوان یک ادویه مهم و رنگ دهنده غذاغنی از پلی فنول ها و کاروتنوییدهای گیاهی است که تمام دنیا مصرف کنندگان زیادی دارد. از دیرباز برای ررفع بیماری‌های زیادی در طب سنتی از زعفران استفاده می‌کردند. امروزه زعفران را به دلیل داشتن ترکیباتی چون کروستین، کروسین ها و سایر ترکیبات که ویژگی های آنتی اکسیدانی قوی و حبس رادیکال را بر علیه گونه‌های رادیکال اکسیژن و سایتوکین های پیش التهابی که دارند در درمان گیاهی بسیاری از بیماری ها موثر می‌ دانند. هدف از این مقاله ارزیابی نقش بالقوه اثر زعفران و اجزاء آن در تنظیم عملکردهای متابولیکی است که می تواند به‌طور سودمندانه پاتوفیزیولوژی چاقی را تغییر دهد.

تصویر شماره ۱

 

اثر زعفران ۵۰۴۰ بر کاهش وزن غیر ممکن نیست.

زعفران با خاصیتی که دارد باعث مهار آنزیم لیپاز پانکراس می‌شود که به دنبال آن از هضم چربی موجود در رژیم غذایی جلوگیری می‌کند که در نتیجه کاهش محتوای کالری را به دنبال دارد. عملکرد زعفران به عنوان یک آنتی اکسیدان و سرکوب کننده سیتوکین های التهابی باعث رسیدن به تناسب اندام است.

زعفرن با تاثیری که به روی افزایش احساس سیری می گذارد باعث مصرف کم مواد غذایی شده و همچنین میزان متابولیسم گلوکز و لیپید را افزایش می دهد. زعفران که به ادویه طلایی مشهور است از تاریخچه ۳هزار ساله برخوردار است. کشور ایران بعنوان بزرگترین تولید کننده ی زعفران در سراسر جهان زبانزد است. این ادویه ی ارزشمند با خواص زیادی که دارد بسیار پر طرفدار است. اگر از خواص دارویی زعفران این طلای سرخ رنگ بگذریم به دلیل رنگ طلایی و عطر فوق العاده ای که دارد بسیار محبوب است.

تصویر شماره ۲

 

در شرایطی که بافت چربی در بدن افزایش یابد گفته می شود که فرد دچار چاقی است. چاقی و یا همان افزایش وزن بدن در نتیجه‌ ی تجمع بیش از حد چربی ایجاد می شود. در تعریفی که سازمان بهداشت جهانی (WHO) آورده است میزان چاقی را با عنوان شاخص توده بدنی بیش از ۳۰ و اضافه وزن را با عنوان شاخص توده بدنی ۲۵ معرفی می کند. بر اساس تحقیقاتی که در این زمینه انجام گرفته است، امکان دارد چاقی یک اختلال التهابی باشد. از عوامل دیگری که در چاقی تاثیر گذار هستند می توان به استرس اکسیداتیو به عنوان یک القاء کننده بالقوه‌ی وضعیت التهابی و حساسیت به چاقی و اختلالات مرتبط اشاره کرد. همچنین یک استراتژیِ ممکن برای کاهش استرس اکسیداتیو، التهاب و مقاومت انسولینی، مصرف رژیم غذایی غنی از آنتی اکسیدان است.

بر اساس مطالعات انجام شده، رژیم غذایی که دارای ظرفیت آنتی اکسیدانی بالا است، با بافت چربی مرکزی، و استرس اکسیداتیو ارتباط معکوسی دارد و علاوه بر آن بر علیه بیماری های قلبی عروقی است. با این وجود، زعفران ۵۰۴۰ به دلیل دارا بودن ترکیب ضدالتهابی و کاهنده چربی به طور مستقیم یا غیرمستقیم چاقی را مهار کند. هرچند که هنوز اثر کاهش دهنده وزن مربوط به زعفران و مکانیسم عملکرد آن به طور کامل مشخص نشده است اما کاملا قابل تشخیص است که عصاره زعفران به عنوان یک داروی گیاهی ضدچاقی از طریق عملکردهای بیولوژیکی توانایی دارد. تاثر زغفران به روی کاهش وزن مطمن‌ ترین و سالم ترین روش برای رسیدن به تناسب اندام است.

 

چای سبز و کرفس ۵۰۴۰قیمت چای سبز تیما , فروش چای سبزفروشگاه اینترنتی ۵۰۴۰ چای لاغری , دمنوش لاغری تیما , پکیج لاغری خرید چای سبز ۵۰۴۰ , چای لاغری تیما اصل چای سبز تیما ,خواص چای سبز تیماچای سبز پنجاه چهلچای سبز دم کردنی چای تیما برای لاغریترکیبات چای لاغری تیماچای سبز لاغری ۵۰۴۰چای تیماچای سبز لاغری تیما چای سبز کیسه ای تیما ,

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *