دانستی های استفاده از چای جنسینگ ۵۰۴۰ در دوران بارداری

دانستی های استفاده از چای جنسینگ ۵۰۴۰ در دوران بارداری

سالینان بسیار زیادی است که خواص این گیاه بر سلامتی انسان ها آشکار شده است. بالا بردن قدرت سیستم ایمنی بدن، کاهش خستگی و استرس از مزایای استفاده از این دمنوش گیاهی است. استفاده از این دمنوش گیاهی برای درمان برخی از بیماری ها در دوران بارداری پیشنهاد می شود لیکن مستندات کافی برای استفاده از این دمنوش وجود ندارد. سلامت کامل در حین استفاده از این گیاه نیز در زمان بارداری مشخص نیست. اما تحقیقات انجام شده بر روی گیاه جنسینگ، خطرناک بودن این گیاه را در زمان بارداری نشان می دهد. انواع مختلفی از جنسینگ تیما در طبیعت یافت می شود ولی بیشترین نوع مصرف جنسینگ، جنسینگ آمریکایی و جنسینگ آسیایی است.

تصویر شماره ۱

Panax ginseng نام علمی جنسینگ آسیایی است که در کره ی جنوبی و چین یافت می شود و در طب سنتی چین قرن هاست که از این گیاه استفاده می کنند. نام علمی جنسینگ آمریکایی Panax quinquefolis است که در کانادا و برخی از مناطق شمال آمریکا یافت می شود. این گیاه صدمه های نشات گرفته از رادیکال های آزاد در بدن را از بین می برد و مبتلا شدن به انواع سرطان ها و بیماری های قلبی عروقی را به میزان چشمگیری کاهش می دهد که این به دلیل وجود آنتی اکسیدان های موجود در این گیاه است که خاصیت ضد التهابی نیز دارد.

پژوهشگران در مراحل ابتدایی بارداری به زنان در مورد استفاده از این گیاه هشدار داده اند.

نتیجه منتشر شده در مجله Human Reproduction که بر روی جنین موش ها انجام شد، بیان می کند که ترکیب موجود در گیاه جنسینگ به نام جینسنوساید Rb1 باعث اختلال می شود.

از طرفی دیگر با افزایش غلظت جینسنوساید Rb1 این اختلال در جنین نیز بالا می رود. تحقیقات انجام شده بر روی این گیاه در زمان بارداری بسیار محدود است و این به این دلیل است که انجام آزمایش بر روی زنان باردار به علت وجود خطرهای احتمالی دشوار خواهد بود. پژوهشگران بیشتر آزمایش های خود را بر روی موش و خرگوش انجام می دهند. از این رو تحقیقات انجام شده بر روی حیوانات دقیقا با آزمایش بر روی انسان ها مطابقت ندارد ولی می تواند پزشکان را در مورد مواجه با مشکلاتی که ممکن است به وجود آید مطلع سازد.

آزمایش های انجام شده بر روی موش ها که در مجله Clinical Pharmacology منتشر شده است از ایمن نبودن این گیاه در زمان بارداری خبر میدهد و به زنان باردار توصیه می کند که در سه ماه اولیه بارداری از گیاه جنسینگ استفاده نکنند.

استفاده از گیاه جنسینگ تیما ۵۰۴۰ در دوراه شیردهی

در زمان شیر دهی سلامت مصرف این گیاه نیز مشخص نشده است و بهتر است که تا پایان زمان شیر دهی از مصرف جنسینگ خودداری شود.

استفاده از جنسینگ به عنوان یک گیاه کاملا بی خطر در زمان بارداری توصیه نمی شود.

در زمان بارداری قبل از استفاده مواد غذایی مخصوصا دمنوش های گیاهی، مواد تشکیل دهنده ی آن را به دقت مطالعه نمایید.

قبل از استفاده از جنسینگ ۵۰۴۰ یا موارد مشابه این مسئله را با پزشک خود در میان بگذارید.

چای سبز کرفسقیمت چای لاغری تیماخرید چای سبز  , فروشگاه ۵۰۴۰ چای لاغریدمنوش لاغری پنجاه چهلپک لاغری ۵۰۴۰چای ۵۰۴۰ , چای لاغری تیما ۵۰۴۰چای سبز تیما ,خواص چای سبز تیماچای سبز پنجاه چهلچای سبز دم کردنی چای تیما برای لاغریترکیبات چای لاغری تیماچای سبز لاغری ۵۰۴۰چای تیماچای سبز لاغری تیما چای سبز کیسه ای تیما ,

 

 

 

 

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *