چای سبز تمشک شرکت ۵۰۴۰

چای سبز تمشک شرکت ۵۰۴۰

روبوس فروتیکوسوس (نام‌های دیگر: توت خاردار یا وحشی)

این گیاه از خانواده گلداران به شمار می‌رود. وطن اصلی این گیاه نیمکره شمالی و مناطق معتدل بوده و نوع «روبوس» آن دارای عمری بسیار می‌باشد؛ به طوری که نمونه‌های ۴۰۰ ساله از آنها دیده شده است. این گیاه چای سبز ۵۰۴۰ بیشتر در مناطق جنگلی و حاشیه ابتدایی صخره‌ها رشد می‌کند و به نام تمشک در تمام جهان شناخته شده است. قریب به ۱۷ نوع آن کاملا شناخته شده و میوه آن در میان مردم مصرف دارد. درختچه‌های تمشک در کشورمان ایران نیز به وفور در مناطق جنگلی شمال، کنار جاده‌های شمال، اردبیل، و خندق‌های اطراف گردنه‌های سرسبز آستارا به چشم می‌خورد.

برخی از درختچه‌های تمشک  ۵۰۴۰ تنها به اندازه ۱ تا ۳ متر رشد کرده و برخی نیز به صورت پیچک دور هم پیچیده و انبوهی از درختچه‌ خاردار را پدید می‌آورند و ارتفاع این نوع درختچه‌ها نسبت به همنوعان خود کوتاه می‌باشد. این نوع گیاه شرایط خاص رشد نداشته و بعضی به صورت صعودی و برخی به حالت افقی در روی زمین رشد می‌نمایند. مهم‌ترین تمشکلی که همگان بدان آشنایی داشته و نوع آن به وفور در دسترس می‌باشد، تمشک «روبوس فروتیکوسوس» R. Fruticosus می‌باشد. این گیاه تا ارتفاع ۳ متر رشد می‌کند و در عرض دو سال پس از نخستین رشد خود دارای خارهای نوک تیزی در بدنه خود می‌شود. هر شاخه فرعی آن دارای ۳ تا ۵ برگ دندانه‌دار می‌باشد که حتی در زمستان نیز دچار ریزش نمی‌شوند. با شروع فصل بهار، رشد گیاه دوباره شروع شده و در آغاز تابستان خوشه‌های صورتی و یا سفید رنگ تمشک به شکل گل در روی شاخه‌ها و کنار برگ‌ها نمایان می‌شوند.

همین گل‌ها ی چای لاغری ۵۰۴۰ به مرور زمان و در پایان تابستان و اواخر پاییز تغییر رنگ داده و به سرخ تیره و به نهایت به سرخ متمایل به سیاه بدل می‌گردند که نشانه رسیدن و قابل مصرف بودن گیاه است. گل‌های تمشک که به میوه بدل شده‌اند، به حالت توت سیاه دیده شده که بر روی آن پرزهای بسیار ظریفی نیز به چشم می‌خورد. تمشک گیاهی است که نسبت به خاک و محیط خود چندان وسواسیت نداشته و اگر تخم‌های آن بر زمین ریخته شده باشند، بلافاصله برای سال بعد آماده رشد می‌شوند. البته با قلمه کردن و یا جدا کردن قسمتی از درختچه در اواخر فصل زمستان و کاشتن در جای دیگر، می‌توان به تکثیر این گیاه پرداخت.

این گیاه به دلیل داشتن تیغ‌های زیاد در شاخه و ساقه‌های خود چندان مورد توجه عموم در نگهداری در باغچه و یا باغ نبوده و از این رو تا به امروز به شکل وحشی رشد کرده و تکثیر یافته است.

  • از میوه‌های تمشک می‌توان روغن فرار و ثابتی را به همراه قند، اسیدهای ارگانیکی مورد نیاز، اسید سیتریک، ویتامین C، آهن، پکتین و از برگ‌های آن ماده تانن، و اسیدهای ارگانیکی مختلف را استحصال نمود.

تمشک به صورت میوه قابل مصرف بوده و حتی در ساختن مربا نیز کاربرد دارد. از آن آب میوه، شربت، سرکه و حتی از اسانس آن در شکلات‌سازی، آب نبات سازی، نوشابه سازی، قنادی استفاده می‌شود.

دمنوش لاغری چای سبز و کرفس , قیمت چای سبز , چای سبز لاغری , فروشگاه ۵۰۴۰ چای سبز , دمنوش لاغری تیما , پکیج ۵۰۴۰چای سبز ۵۰۴۰ , خرید چای لاغری تیما , خرید چای سبز تیما ,خواص چای سبز , چای لاغری پنجاه چهل , چای سبز دم کردنی تیماچای سبز تیما لاهیجان , سایت ۵۰۴۰ چای لاغری تیما , ۵۰۴۰ چای لاغری , چای تیما ۵۰۴۰ , چای سبز تیما لاغری , چای سبز کیسه ای ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *