کاهش فشار خون با دمنوش تیما

روش های مناسب برای کاهش فشار خون با استفاده از دمنوش های گیاهی تیما

صدها سال است که در کل دنیا از گیاهان دارویی برای درمان بیماری های گوناگون بهره گرفته میشود.

تصویر شماره ۱

یکی از مقاله های منتشر شده اینطور بیان میداردکه برای درمان کلسترول خون استفاده از دمنوش های گیاهی کمک زیادی خواهد کرد.

قدرت آنتی اکسیدان های موجود در دمنوش ها و چای ها با یکدیگر اختلاف دارد.

در این میان، چای ترش تیما دارای بالاترین میزان آنتی اکسیدان است.

دمنوش های گیاهی توت فرنگی ۵۰۴۰، تمشک، پوست پرتقال و نعناع فلفلی نیز دارای میزان مشابهی از آنتی اکسیدان ها هستند. پژوهشگران دریافتند که با مصرف چای و دمنوش های گیاهی می توان کلسترول خون را به میزان چشمگیری کاهش داد.

تحقیقاتی که در مجله ی Clinical Nutrition منتشر شد حاکی از ان است که برای کاهش کلسترول خون و کلسترول تام چای سبز اثر موفقی داشته است.

تحقیقاتی که در مجله ی Ethnopharmacology منتشر شد بیان میدارد که استفاده از چای ریبوس باعث کاهش کلسترول بد خون ((LDL به میزان تقریبا ۷/۰ میلی مول بر لیتر و در ادامه باعث افزایش کلسترول خوب خون (HDL) به میزان تقریبا ۳/۰ میلی مول بر لیتر را میشود.

نتایج به دست آمده از این تحقیقات نشان می دهد، کسانی که به مدت زمان ۴۲ روز ، روزانه ۶ فنجان چای رویبوس مصرف کرده اند، بهترین نتیجه ممکن را از آن گرفته اند، که بر این اساس نتیجه گرفته میشود که چای ریبوس باعث درمان پروفایل چربی می شود.

چای زنجبیل تیما نوعی ازدمنوش های گیاهی اثر گذار

با مصرف دمنوش های گیاهی دیگر نیز می توان میزان کلسترول بد خون را کاهش داد. یکی از این دمنوش های گیاهی، چای زنجبیل است. تحقیق بالینی دوسوکور بیان کرد که برای از بین بردن چربی خون می توان از پودر زنجبیل استفاده کرد.

چای قاصدک

از طرفی دیگر مطالعات انجام شده حیوانی نشان داد که برای از بین بردن کلسترول بد خون می توان از چای قاصدک نیز استفاده کرد.

چای خربزه تلخ

بیمارانی که در معرض مبتلا شدن به کلسترول بالا هستند می توانند با مصرف چای خربزه ی تلخ از پیشروی این بیماری جلوگیری کنند.

مطالعات انجام شده بر روی خربزه ی تلخ نشان می دهد که مصرف این چای برای جلوگیری از بواسیر، دیابت نوع ۲ و انواع سرطان ها مفید است. تحقیق دیگری که بر روی چای نعناع انجام شد نشان داد که مصرف این چای باعث افزایش تولید صفرا شده، که این مسئله باعث کاهش کلسترول بد خون می شود.

اثر استفاده از دمنوش های گیاهی ۵۰۴۰ در طولانی مدت نمایان خواهد شد. محققان بیان می کنند که بعد از گذشت چندین هفته از مصرف این دمنوش های گیاهی، می توان شاهد کاهش کلسترول بد خون بود.

فاکتور هایی موثر که در مصرف این دمنوش ها تاثیر گذارند شامل میزان سوخت و ساز بدن و همچنین رعایت بهداشت و سلامت عمومی بدن هر فرد است.

قبل از استفاده از دمنوش های گیاهی به منظور کاهش کلسترول، این مسئله را با پزشک خود در میان بگذارید.

 

چای لاغری کرفسقیمت چای لاغری ۵۰۴۰خرید اینترنتی چای سبزچای سبز فروشگاه ۵۰۴۰ , دمنوش لاغری ۵۰۴۰ , پکیج لاغری ۵۰۴۰  , چای ۵۰۴۰ , چای لاغری ۵۰۴۰چای سبز تیما ۵۰۴۰ ,خواص چای سبزچای لاغری پنجاه چهلچای سبز دم کردنی تیماچای سبز تیما لاهیجانسایت ۵۰۴۰ چای لاغری تیما۵۰۴۰ چای لاغریچای تیما ۵۰۴۰چای سبز تیما لاغریچای سبز کیسه ای

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *