گیاه رزماری تیما و باید و نبایدهای مصرف آن

گیاه رزماری تیما و باید و نبایدهای مصرف آن

در انتهای فصل زمستان و شروع فصل بهار گیاهی با برگ های ضخیم که به رنگ آبی است و همچنین از عطر دلنشینی برخوردار است شروع به رویش می کند این گیاه پر خاصیت و معطر رزماری نام دارد. این گیاه مدیترانه ای هم اکنون در سراسر دنیا قابل کشت و برداشت است و اکثر مردم جهان از خواص بی نظیر این گیاه خوش عطر استفاده های فراوانی می برند.

برای خرید یک بسته چای سبز تیما دم کردنی با قیمت ۳۰ هزار تومان بروی دکمه خرید پستی در زیر کلیک نمایید.

و یا برای خرید تلفنی با شماره تلفن ۰۹۳۵۹۴۸۲۳۲۴ یا ۰۹۳۹۷۷۹۵۹۷۰ تماس بگیرید.

برای خرید یک بسته چای سبز کیسه ای ۱۰۰ عددی تیما با قیمت ۳۴ هزار تومان بروی دکمه خرید پستی در زیر کلیک نمایید.

و یا برای خرید تلفنی با شماره تلفن ۰۹۳۵۹۴۸۲۳۲۴ یا ۰۹۳۹۷۷۹۵۹۷۰ تماس بگیرید.

برای خرید پکیج چای سبز تیما ( سه عدد دم کردنی ) با قیمت ۸۲۵۰۰ تومان بروی دکمه خرید پستی در زیر کلیک نمایید.

و یا برای خرید تلفنی با شماره تلفن ۰۹۳۵۹۴۸۲۳۲۴ یا ۰۹۳۹۷۷۹۵۹۷۰ تماس بگیرید.

برای خرید پکیج چای سبز تیما ( سه عدد کیسه ای) با قیمت ۹۱۵۰۰ تومان بروی دکمه خرید پستی در زیر کلیک نمایید.

و یا برای خرید تلفنی با شماره تلفن ۰۹۳۵۹۴۸۲۳۲۴ یا ۰۹۳۹۷۷۹۵۹۷۰ تماس بگیرید.

رزماری ۵۰۴۰ نوعی گیاه آفت کش

آفاتی نظیر حشره و کنه که در بعضی مکان ها یافت می شوند را می توان با برگ های گیاه رزماری از آن ناحیه دور نمود این گیاه به دلیل ضد میکروب بودن و همچنی خاصیت آنتی اکسیدانیش ,دشمن حشرات آفت محسوب می گردد. از روغن این گیاه می توان برای جلوگیری از خراب شدن گوشت استفاده نمود و دلیل ان می تواند ضد باکتری , میکروبی و همچنین ضد قارچ بودن روغن گیاه رزماری باشد.

(تصویر۲)

کاهش سرطان و انواع بیماری با گیاه رزماری تیما

برای آنکه بتوانید از انواع سرطان در امان باشید یا درصد میزان مبتلا شدن به آن را در بدنتان کاهش دهید طبق نتایجی که از تحقیقات علمی که روی خواص این گیاه صورت گرفته به شما توصیه می شود که حتما از گیاه رزماری در برنامه غذایی روزانه خود استفاده نمایید. دلیل این امر مهار کردن و متوقف نمودن فعالیت متابولیکی سلول های سرطان زا توسط پلی فنول های موجود در گیاه رزماری می باشد.

اگر دچار بیماری های تنفسی نظیر آسم و یا برونشیت هستید به شما توصیه می شود برای درمان و یا کاهش عوارض این گونه از بیماری ها از گیاه رزماری استفاده کنید . همچنین می توانید از طریق درمان با رایحه این گیاه معطر از شرسردردهای پی در پی و دردناک در این ناحیه خلاص شوید. پزشکان در کشور المان برای آن دسته از افرادی که دچار بیماریهای رماتیسمی, سوهاضمه و همچنین فشار خون بالا هستند روزانه به میزان چهار الی شش میلی گرم مصرف این گیاه را توصیه و همچنین تجویز می نمایند.

دوباره تاکید می شود که این گیاه رادر مقدار و اندازه های پایین مصرف نماید چراکه استفاده خودسرانه و همچنین مصرف مقدار بالای آن می تواند باعث ایجاد تشنج در افراد شود و دلیل آن نیز می تواند وجود مونوترین و کتون در ساختار گیاه رزماری باشد. سوزش معده , مشکلات گوارشی و کلیوی و همچنین ایجاد درد در نواحی شکمی می تواند از عارضه های مصرف با میزان بالای این گیاه باشد.

(تصویر۳)

 

بارداری و منع مصرف بالای رزماری

زمان و دوران بارداری باید در رابطه با میزان ومصرف هرنوع دارو , گیاه و مواد دیگری از پزشک مشورت گرفت . گیاه رزمای با مقدارکم و مشخص برای خانم های باردار و حتی شیرده می تواند ایرادی نداشته باشد ولی سقط جنین در اثر مصرف بالای این گیاه می تواند در زنان باردار رخ دهد بنابراین توصیه ما به خانم های باردار این است که مقدار مصرف از این گیاه را از پزشک خود جویا شوند و یا برای مصرف ان با او حتما مشورت نمایند.

(تصویر۴)

ایجاد حساسیت با مصرف گیاه رزماری تیما ۵۰۴۰

جالب است بدانید رزماری می تواند در بعضی افراد ایجاد حساسیت در نواحی مختلف بدن نماید . این گونه از افراد معمولا به مصرف آسپرین حساسیت نشان می دهند و دلیل شباهت ماده ای به نام سالیسیلات در رزماری با آسپرین مصرف ان نیز برای این افراد همراه با ایجاد حساسیت است بنابراین این گونه افراد نباید از رزماری استفاده نمایند.

(تصویر۵)

تداخل دارویی با مصرف رزماری

تداخل دارویی با مصرف گیاه رزماری نیز وجود دارد . در زمان مصرف داروهایی نظیر مهار کننده های ACE( که نوعی آنزیم مبدل آنژیوتانسین است), رقیق کننده خونی و همچنین دیورتیک , از خوردن گیاه رزماری پرهیز نمایید. همچنین می توانید با پزشک معالج خود دررابطه با تداخل دارویی با مصرف گیاه رزماری مشورت کنید.

کلمات کلیدی: رزماری, گیاه رزماری, مصرف, پزشک, حساسیت, گوارشی, سرطان

چای کرفس برای لاغری ,قیمت چای سبز تیماچای سبزچای سبز فروشگاه ۵۰۴۰دمنوش لاغری ۵۰۴۰پکیج لاغری ۵۰۴۰  , چای ۵۰۴۰ ,چای لاغری تیما اصل چای سبز تیما ,خواص چای سبزچای لاغری پنجاه چهلچای سبز دم کردنی تیماچای سبز تیما لاهیجانسایت ۵۰۴۰ چای لاغری تیما۵۰۴۰ چای لاغریچای تیما ۵۰۴۰چای سبز تیما لاغریچای سبز کیسه ای ,

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *