۳ روش مهمی برای دم گذاشتن چای تیما

۳ روش مهمی برای دم گذاشتن چای تیما

برای داشتن یک لیوان چای ۵۰۴۰ خوش طعم باید چای در درجه حرارت مناسب دم گذاشته شود. که این درجه حرارت در انواع چای مختلف بوده، به این منظور فهمیدن اینکه هر چای در چه درجه و حرارتی به بهترین طعم و مزه خود دست پیدا میکند بسیار مهم و ضروری است.

برای خرید یک بسته چای سبز تیما دم کردنی با قیمت ۳۰ هزار تومان بروی دکمه خرید پستی در زیر کلیک نمایید.

و یا برای خرید تلفنی با شماره تلفن ۰۹۳۵۹۴۸۲۳۲۴ یا ۰۹۳۹۷۷۹۵۹۷۰ تماس بگیرید.

برای خرید یک بسته چای سبز کیسه ای ۱۰۰ عددی تیما با قیمت ۳۴ هزار تومان بروی دکمه خرید پستی در زیر کلیک نمایید.

و یا برای خرید تلفنی با شماره تلفن ۰۹۳۵۹۴۸۲۳۲۴ یا ۰۹۳۹۷۷۹۵۹۷۰ تماس بگیرید.

برای خرید پکیج چای سبز تیما ( سه عدد دم کردنی ) با قیمت ۸۲۵۰۰ تومان بروی دکمه خرید پستی در زیر کلیک نمایید.

و یا برای خرید تلفنی با شماره تلفن ۰۹۳۵۹۴۸۲۳۲۴ یا ۰۹۳۹۷۷۹۵۹۷۰ تماس بگیرید.

برای خرید پکیج چای سبز تیما ( سه عدد کیسه ای) با قیمت ۹۱۵۰۰ تومان بروی دکمه خرید پستی در زیر کلیک نمایید.

و یا برای خرید تلفنی با شماره تلفن ۰۹۳۵۹۴۸۲۳۲۴ یا ۰۹۳۹۷۷۹۵۹۷۰ تماس بگیرید.

درجه حرارت ایده ال برای یک چای ۵۰۴۰ خوش طعم

درجه حرارت برای انواع چای متفاوت بوده به طور مثال بهترین درجه حرارتی که میتوان با آن یک لیوان چای خوش طعم از چای سبز داشت میزان حرارتی کمتر از ۷۰ تا ۸۰ درجه سانتی گراد است در حالی که برای یک چای خوش طعم اولانگ یا سفید باید درجه حرارت بین ۸۰ تا ۹۰ درجه سانتی گراد یعنی حرارتی میانه باشد.

چای خوش طعم سیاه و پونر زمانی بدست می آید که حرارت گاز بیشتر از نقطه جوش یعنی بالاتر از ۹۰ -۱۰۰ درجه سانتی گراد باشد.

راهکار اشتباهی که در بین عموم رواج دارد ای است که برای دم کردن یک چای تیما خوش طعم ۳ گرم چای سبز را برای ۲۰۰ سی سی آبی که به نقطه جوش رسیده آن هم ۴ ا ۵ دقیقه میگذارند دم بیاید که همین مسئله باعث میشود به جای داشتن یک چای خوش طعم برگهای چای سبز بسوزند و طعم بدی به چای بدهد از طرف دیگر هم دم گذاشتن چای سبز با آبی که سرد است سبب بالا رفتن زمان دم کشیدن این چای میشود.

تاثیر حرارت بر چای تیما

در چای اسید آمینه ای وجود دارد که به راحتی در دمای ۶۰ درجه سانتی گراد میتواند حل شود. از طرف دیگر میدانیم که حرارت بالا ویتامین C را از بین می برد پس این ویتامین در چای زمانی که دمای اب به ۷۰ درجه می رسد ازبین میرود و در همین درجه حرارت یعنی حرارت ۷۰ درجه سانتی گراد دو ماده تانیک و کافئین موجود در چای قابلیت حل شدن درآب را پیدا می کنند. پس نکته مهم در داشتن یک چای سبز خوش مزه درجه حرارت آن است یعنی حرارتی کمتر از ۷۰ -۸۰ درجه که سبب داشتن یک چای خوش طعم میشود نه حرارتی بالاتر که باعث میشود یک چای تلخ بدون ویتامین داشته باشیم.

نکته مهم برای درست کردن یک چای خوش طعم با چای سیاه و دمنوش این است که درجه حرارت باید بیشتر باشد زیرا این نوع چای ها قادر نیستند در دمای کمتر ترکیبات مفید و مغذی خود را آزاد کنند.

در چه شرایطی میتوان گفت این حرارت مناسب است

باید قوری را گرم کرد؟

اگر قوری که برای دم کشیدن چای استفاده میشود خنک باشد با ریختن آبی که به درجه حرارت مناسب رسیده است درآن، سبب کاهش ۵ درجه دما در قوری شده که همین عمل باعث می شود که مدت زمان بیشتری را برای دم کشیدن چای منتظر بمانید پس بهترین کار این است که قمل از ریختن آب با درجه حرارت مناسب قوری را با آب گرم کرده تا یک چای خوش طعم نوش جان کنید.

محل نگهداری چای در داشتن یک چای خوش طعم بسیار موثر بوده به عنوان مثال اگر چای خود را در مکانی خنک مانند یخچال نگهداری کنید باید آبی که برای آن چای استفاده میشود حرارت بالاتر و زمان دم بیشتری داشته باشد.

روشی برای آب با درجه دمای ۷۰

از آنجایی که در دمای جوش تعداد زیادی از باکتری هایی که درآب وجود دارند از بین می روند و همین موضوع سبب بالا رفتن کیفیت آب میشود پس ابتدا آب را به دمای جوش رسانده سپس منتظر می مانیم تا کمی خنک شود و به دمای ۷۰ برسد.

نکته مهمی که باعث داشتن یک چای تیما ۵۰۴۰ خوش طعم میشود این است که آب را به دفعات جوش نیاورد زیرا با کم شدن میزان اکسیژن موجود در آب مزه چای تلخ و در نتیجه عطر خود را از دست میدهد.

چای لاغری کرفسقیمت چای لاغری ۵۰۴۰خرید اینترنتی چای سبزچای سبز فروشگاه ۵۰۴۰ , دمنوش لاغری ۵۰۴۰ , پکیج لاغری ۵۰۴۰  , چای ۵۰۴۰ , چای لاغری ۵۰۴۰چای سبز تیما ۵۰۴۰ ,خواص چای سبزچای لاغری پنجاه چهلچای سبز دم کردنی تیماچای سبز تیما لاهیجانسایت ۵۰۴۰ چای لاغری تیما۵۰۴۰ چای لاغریچای تیما ۵۰۴۰چای سبز تیما لاغریچای سبز کیسه ای

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *