دلایل استفاده و عدم استفاده از دمنوش هل تیما

دلایل استفاده و عدم استفاده از دمنوش هل تیما

گیاه هل که دارای خواص درمانی بسیاری است در ابتدا در کشور هند رشد می یافت این گیاه بومی کشور هندوستان بصورت دانه های خرد شده در چای دارچین و همچنین بعنوان ادویه جات مورد استفاده قرار می گیردو دارای نام علمی Elletaria Cardamomum می باشد.

(تصویر۱)

منع مصرف بیش از حد هل

در میزان مصرف گیاه هل باید دقت فراوانی شود به دلیل اینکه جذب هل توسط سیستم گوارش بدن به طور یکجا و کامل امکان پذیر نیست , باعث تشکیل سنگ کیسه صفرا می شود. و عوارضی در بدن با مصرف بیش از حد دمنوش هل ۵۰۴۰ ایجاد می گردد پس بطور خودسرانه به مصرف هل نپردارید .

بیماری ها و عدم استفاده از هل

دمنوش گیاه هل ۵۰۴۰ برای افرادی که دچار بیماریهای نظیر کم خونی و سو هاضمه و همچنین یبوست, بیماریهای کبدی و مزمن هستند توصیه نمی شود.همچنین افرادی که دچار بیماری های کیسه صفرا و همچنین سنگ صفرا می باشند توصیه می شود از خوردن دمنوش هل خوداری نمایند چرا که گیاه هل سبب خواهد شد درد ناشی از وجود سنگ کیسه صفرا در انها بیشتر شود و تحمل این درد برایشان سخت گردد.

(تصویر۲)

ایجاد تداخل دارویی با مصرف گیاه هل

تداخل دارویی با مصرف گیاه هل می تواند در زمان مصرف داروهایی ناراحتی هایی نظیر افسردگی, سندروم روده و همچنین سنگ کیسه صفرا ایجاد شده و جذب این داروها در بدن کمتر شود پس در زمان مصرف این داروها از هل استفاده نشود. در زمان مصرف گیاه هل سعی کنید زیاده روی نکرده و قبل از مصرف با پزشک معالج در صورت داشتن بیماری صحبت نمایید.

ایجاد حساسیت با مصرف هل

حساسیت به زردچوبه, زنجبیل که جزو خانواده زنجبیلیان هستند می تواند در اثر مصرف گیاه هل نیز ایجاد گردد بنابراین برای جلوگیری از عوارضی نظیر اسهال و استفراغ و تنگی و نفس و.. که در اثر خوردن هل می شود خودداری نمایید.

(تصویر۳)

مصرف هل برای زنان باردار و شیرده

پزشکان توصیه می کنندزنان باردار و شیرده در این دوران به دلیل ایجاد عوارض از خوردن دمنوش گیاه هل  تیما خودداری کرده و یا قبل از مصرف با پزشک خود مشورت نمایند.

 

چای سبز و کرفس ۵۰۴۰قیمت چای سبز تیما , فروش چای سبزفروشگاه اینترنتی ۵۰۴۰ چای لاغری , دمنوش لاغری تیما , پکیج لاغری خرید چای سبز ۵۰۴۰ , چای لاغری تیما اصل چای سبز تیما ,خواص چای سبز تیماچای سبز پنجاه چهلچای سبز دم کردنی چای تیما برای لاغریترکیبات چای لاغری تیماچای سبز لاغری ۵۰۴۰چای تیماچای سبز لاغری تیما چای سبز کیسه ای تیما ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *