خواص چای سبز تیما از نظر طب سنتی

خواص چای سبز تیما از نظر طب سنتی

بر اساس پژوهش انجام شده بر روی تمامی دمنوش ها تمام خواص و فواید آنها در نظر گرفته شده است که بر این اساس بهترین چای را چای سبز تیما معرفی کرده اند. که خاصیت های آن بیشتر از دیگر چای های موجود می باشد. چای هم مانند دیگر دمنوش ها و خوراکی ها هم مضرات دارد و هم فواید خواص چای سبز در طب سنتی هم از قدیم الایام مشهود بوده و پزشکان سنتی نیز از دمنوش چای سبز برای بهبود دردها و تسکین برخی از بیماری‌ها استفاده می نمودند که در این بخش به خواص چای سبز ۵۰۴۰ در طب سنتی می‌پردازیم.

قبل از اینکه به توضیح فواید چای سبز لاغری تیما در طب سنتی بپردازیم دلیل گران بودن چای سبز را بررسی می‌کنیم. یکی و مهمترین دلیل افزایش قیمت چای سبز این می باشد که این چای از سرشاخه های اصلی برگ چای می باشد که باعث افزایش قیمت آن نسبت به دیگر چای ها می شود از نظر طب سنتی ارزش دارویی چای سبز بسیار بالا می باشد تا آنجا که برای درمان کلسترول و فشارخون این دمنوش تجویز می گردد.

برای خرید یک بسته چای سبز تیما دم کردنی با قیمت ۳۰ هزار تومان بروی دکمه خرید پستی در زیر کلیک نمایید.

و یا برای خرید تلفنی با شماره تلفن ۰۹۳۵۹۴۸۲۳۲۴ یا ۰۹۳۹۷۷۹۵۹۷۰ تماس بگیرید.

برای خرید یک بسته چای سبز کیسه ای ۱۰۰ عددی تیما با قیمت ۳۴ هزار تومان بروی دکمه خرید پستی در زیر کلیک نمایید.

و یا برای خرید تلفنی با شماره تلفن ۰۹۳۵۹۴۸۲۳۲۴ یا ۰۹۳۹۷۷۹۵۹۷۰ تماس بگیرید.

برای خرید پکیج چای سبز تیما ( سه عدد دم کردنی ) با قیمت ۸۲۵۰۰ تومان بروی دکمه خرید پستی در زیر کلیک نمایید.

و یا برای خرید تلفنی با شماره تلفن ۰۹۳۵۹۴۸۲۳۲۴ یا ۰۹۳۹۷۷۹۵۹۷۰ تماس بگیرید.

برای خرید پکیج چای سبز تیما ( سه عدد کیسه ای) با قیمت ۹۱۵۰۰ تومان بروی دکمه خرید پستی در زیر کلیک نمایید.

و یا برای خرید تلفنی با شماره تلفن ۰۹۳۵۹۴۸۲۳۲۴ یا ۰۹۳۹۷۷۹۵۹۷۰ تماس بگیرید.

چای سبز ۵۰۴۰ و هضم غذا

برخلاف آب, نوشیدن یک فنجان چای سبز بعد از هر وعده غذایی سبب آرامش و التیام معده می شود مخصوصاً اگر این غذاها چرب و سنگین باشد در طب سنتی برای پاک کردن انسداد های مجاری چای سبز را تجویز می کردند.

(تصویر۳)

چای سبز تیما و تسکین سردرد

یکی از خواص چای سبز که در طب سنتی هم بسیار مورد توجه قرار گرفته تسکین سردرد می باشد که که وجود پلی فنول ها در ترکیبات چای سبز آن را در طب سنتی پر اهمیت کرده است.

فواید چای سبز لاغری تیما در طب سنتی

کاتچین و پلی فنول موجود در چای سبز باعث ازدیاد فواید آن در طب سنتی شده است و از آن به عنوان یک مکمل دارویی و غذایی فراوان استفاده می‌شود از جمله فواید و خواص چای سبز در طب سنتی می توان به جلوگیری از بیماری های قلبی ,کاهش تری گلیسرید ,کاهش دهنده فشار خون ,کاهش قند خون و کاهش وزن اشاره کرد که در طب سنتی از شایسته بیشتر برای کاهش کلسترول خون و فشار خون استفاده می کردند

(تصویر۴)

خواص چای سبز در طب سنتی برای زنان

پژوهشگران بر این باور هستند که خاصیت چای سبز تیما برای زنان بیشتر از مردان می باشد به طوری که چای سبز خطر مرگ قلبی رانیز در زنان کاهش می دهد مصرف چای سبز تا ۲۵ درصد از خطرات مرگ قلبی را کاهش می‌دهد خواص چای سبز به قدری بالا است که حتی برخی بر این باورند که بهترین نوشیدنی بعد از آب می‌باشد.ترکیبات موجود در چای سبز از ترکیبات مناسبی برای بدن زنان می باشد به طوری که میزان درد دوران قاعدگی را کاهش می دهد و باعث تعادل آسیب اندام در میان زنان میگردد.بر اساس کتب طب سنتی مصرف چای سبز ۵۰۴۰ باعث افزایش طول عمر میشود بر همین اساس وطبق تحقیقات دانشمندان به این نتیجه رسیدند که اگر به صورت منظم چای سبز مصرف شود باعث افزایش طول عمر میشود دلیل علمی این کار نیز تعدیل فشار خون در بدن بعد از مصرف چای سبز می باشد که موجب کاهش سکته های قلبی و مغزی می شود

(تصویر۵)

نتیجه گیری

چای سبز ۵۰۴۰ در طب سنتی از اهمیت ویژه ای برخوردار بوده است

چای سبز باعث بهبود هضم غذا می شود

چای سبز و چای سبز برای کاهش وزن مناسب میباشند

چای سبز باعث تسکین سردرد میشود

مصرف چای سبز لاغری تیما باعث کاهش سکته های قلبی و مغزی می شود

مصرف چای سبز باعث افزایش طول عمر میشود.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *