دمنوش تیما چرا توصیه شده است ؟

دمنوش تیما چرا توصیه شده است ؟

 

از زمان های قدیم یکی از پر کاربردترین و مفیدترین گیاهان دارویی، تیما بوده است. شاید تاکنون نام این گیاه به گوش شما نخورده باشد چون نام های زیادی دارد و تیما نام آن به زبان آذری می باشد. بی شک تیما از مفید ترین گیاهان دارویی می باشد ولی چگونه باید از این همه خاصیت آن استفاده کنیم؟ ما به شما دمنوش تیما را توصیه می کنیم.

(تصویر۱)

تیما گیاهی گل ده می باشد که در مناطق کوهستانی رشد می کند. از مهم ترین ویژگی های این گیاه داروی گیاهی دیابت بودن آن می باشد. با این حال فواید بسیار بیشتری نیز دارد که در ادامه به بعضی از آن ها اشاره می کنیم.

از خوبی های گیاه تیما این است که می توان به صورت مستقیم از آن استفاده کرد. برای مثال در صورتی که زخمی دارید می توانید از ریشه، میوه و برگ های له شده ی گیاه برای درمان آن استفاده کنید. لازم به ذکر است که این مورد استفاده برای زخم های کهنه و حتی بیماری های پوستی مانند جذام نیز مناسب می باشد.

از خواص این گیاه می توان به صورت غیر مستقیم نیز بهره برد. برای مثال در صورت نوشیدن دمنوش تیما تب های طولانی بند می آیند؛ زخم های معده و روده درمان می شوند و بدن شما از تمام سموم پاک می شود. همچنین مصرف دمنوش این گیاه روی غدد بالای کلیه تاثیر دارد و پانکراس یا لوز المعده را نیز فعال می کند.

از دیگر فواید نوشیدن دمنوش تیما نیز می توان به این خواص آن اشاره کرد: پلاکت خون را کاهش می دهد در نتیجه افرادی که غلظت خون دارند درمان می شوند. استفاده از دمنوش تیما موجب افزای گلبول های قرمز خون می شود پس برای افرادی که کم خونی دارند نیز بسیار مفید می باشد. از جالب ترین فواید دمنوش تیما این است که تعدادی از بیماری های تنفسی مانند آسم یا تنگی نفس را نیز بهبود می بخشد. همچنین احتمال وقوع سکته ی مغزی یا قلبی را هم کاهش می دهد. از طرفی می دانیم که از مشکلات نوجوانان وجود جوش های متعدد روی صورت آن هاست.

در صورت نوشیدن دمنوش تیما کبد فعال شده، خون تصفیه می شود و در نتیجه جوش ها از بین می روند. از دیگر مواردی که به زیبایی مربوط می شوند و دمنوش تیما برای آن ها مفید است نیز باز شدن عروق پوستی می باشد. با نوشیدن دمنوش تیما عروق پوستی باز شده و پوست شفاف می شود. از دیگر مشکلات گروه بزرگی از مردم نیز می توان به نفخ معده و روده پس از خوردن غذا های مختلف نیز اشارهخ کرد. نوشیدن این دمنوش حتی این مشکل را نیز برطرف می کند.

برای اعضای و دستگاه های دیگر بدن نیز مانند صفرا یا دستگاه گوارش نیز بسیار مفید می باشد و به آن ها کمک می کند. لازم به ذکر است که این دمنوش حتی کولیت ( بیماری روده ) را نیز درمان می کتد. این دمنوش نیز مانند بسیاری از دمنوش های گیاهی دیگر به چربی سوزی کمک می کنند و به لاغری مصرف کننده سرعت می بخشند. از خواص مهم این دمنوش همان طور که قبلا ذکر شده فعال کرد غدد فوق کلیه می باشد. با فعال شدن غدد بالای کلیه، ترشح آدرنالین خون کنترل می شود. در نتیجه استرس، اضطراب . عصبانیت ما نیز کنترل شده و ما میتوان روز خود را در آرامش کامل بگذرانیم.

تمام این ها خواص متفرقه ی گیاه تیما بود ولی مهم ترین آن ها که باعث شده ما از این گیاه در بهترین داروی گیاهی برای دیابت مصرف کنیم، خاصیت افزایش انسولین، فعال کردن لوزالمعده، کاهش قند خون و درنتیجه درمان دیابت آن می باشد.

 

دیگر مواد استفاده شده در دمنوش۵۰۴۰:

 

در دمنوش دیابت از دیگر گیاهان دارویی دیابت نیز استفاده شده تا تاثیر آن بیشتر شود. در این دمنوش به جز تیما، از گزنه و شنبلیله نیز استفاده شده که هر دو از گیاهان مفید برای دیابت می باشند.

گیاه گزنه شفا بخش است، موها را تقویت می کند، جلوی ریزش مو را میگیرد و حتی در بعضی موارد موجب رویش مجدد مو می شود. شیر مادران شیرده را افزایش می دهد، آرتروز را درمان میکند و درد های مفصلی را از بین می برد. خواص ای گیاه به خواص تیما نیز شباهت دارد. برای مثال کم خونی را برطرف میکند، قند خون رو پایین می آورد، دستگاه گوارش را تقویت می کند و بیماری های پوستی را درمان می کند.

شنبلیله نیز در این دمنوش به کار رفته است. مصرف این گیاه کلسترول خون را کاهش می دهد و قلب را تقویت می کند. این گیاه خاصیت ضد التهابی دارد و درمان کننده ی جوش، سوختگی، ورم و اگزما می باشد. ولی دلیل استفاده از آن در این دمنوشبرای دیابت کاهش قند خون و کنترل دیابت و

البته دلیل استفاده از آن در درست کردن دمنوش برای دیابت قابلیت کاهش قند خون و کنترل دیابت آن و جزو گیاهان دارویی برای دیابت بودن آن می باشد.

استفاده از این محصول برای هیچکس جز خانم های شیرده منع نمی شود. در صورتی که بیماری دیابت ندارید حتما این دمنوش را همراه با خرما یا عسل میل فرمایید چون این دمنوش در اصل درمان گیاهی دیابت می باشد و خطر افت قند خون دارد.

بیماران دیابتی می توانند روزانه با فاصله ی ۶، ۸ و یا ۱۲ ساعت یکبار یک فنجان از دمنوش تیما که حاوی گیاهان دارویی برای دیابت می باشد را بنوشند. همچنین در صورتی که قند خون بیمار بیش از ۲۰۰ است، میتواند هر چهار ساعت یک بار یک فنجون بنوشد.

چای کرفس برای لاغری ,قیمت چای سبز تیماچای سبزچای سبز فروشگاه ۵۰۴۰دمنوش لاغری ۵۰۴۰پکیج لاغری ۵۰۴۰  , چای ۵۰۴۰ ,چای لاغری تیما اصل چای سبز تیما ,خواص چای سبزچای لاغری پنجاه چهلچای سبز دم کردنی تیماچای سبز تیما لاهیجانسایت ۵۰۴۰ چای لاغری تیما۵۰۴۰ چای لاغریچای تیما ۵۰۴۰چای سبز تیما لاغریچای سبز کیسه ای ,

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *